Pozůstalá

• Južná Kórea Seon-san (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Južná Kórea, 2024, 4 h 44 min (Minutáž: 39–56 min)

Po smrti strýčka, kterého nikdy neviděla, zdědí hřbitov. V jejím okolí pak ale začne řádit vrah a na povrch vyplují temná tajemství. (Netflix)

Recenzie používateľa Lenka.Vilka k tomuto seriálu (7)

Pozůstalá (2024)

Zajímavý příběh. A to ve všech ohledech. Možná proto mám trochu problém ohledně sepsání komentáře. Jako u všech podobných žánrovek. Protože tady se hned na začátku stane pár věcí, který mě odvedli od těch podstatných. A důvod byl prostý. Prostě jsem pořád doufala, že tam bude "víc". A nakonec to bylo právě takhle lepší o mnohem víc. A možná právě kvůli tomu ve výsledku celá Pozůstalá funguje mnohem líp. Že je to vlastně pod povrchem rodinné drama. A tam to funguje vlastně nejlépe. Všechny postavy jsou vážně dobře napsané a celou dobu se na seriál strašně dobře kouká. Atmosféra je naprosto skvělá. A byť by mě nikdy nenapadlo, že to řeknu, šest dílů a jejich zkrácená stopáž, dohromady to má čistého času vlastně jenom čtyři a půl hodiny, takže děj furt jede a jede a sotva se stihne nadechnout. V posledním díle jsem s postavama sotva dýchala i já sama. Fakt to bylo napínavý. 90% ***** Přičemž Sang-ho Yeon mě začíná fakt dost vostře bavit. Takže super...už se jenom párkrát vyspinkám a bude mít venku další seriál ♡ a jelikož jsem žádnou z předchozích verzí Parazita neviděla, tak jsem vážně hodně zvědavá. Namětově to vypadá hodně dobře. Ale nejdřív Peklo  :) ()

Epizoda 1 (2024) (E01)

Vážně nechci být ovlivněná jiným seriálem, ale během jednoho dne hned dva pohřby a zvláštní dědictví ve dvou seriálech ze stejného týdne...to je moc :D dělám si legraci, prostě se to zajímavě sešlo :) Přičemž i tady se nikam nepospíchá a celý první díl je naprosto luxusní. A zatím se vyšetřuje jenom to úvodní úmrtí. Tak jsem zvědavá na zbytek, protože tohle bude víc než "zabili jsme někoho, abychom získali pozemky" detektivka. Což je moc fajn  :) ()

Epizoda 2 (2024) (E02)

A po druhém díle to vypadá jako ještě větší ujetost. Další mrtvej, další wtf momenty a už konečně dorazila i ta správná slepičí krvavá atmosféra :) ()

Epizoda 3 (2024) (E03)

Zatím úplně super ta nejasnost toho, komu jde o co. Ať už jde o soukromého detektiva, nového bráchu či kolegyni z práce. Nikdo tady není normální. A všichni mě neskutečně baví :O ()

Epizoda 4 (2024) (E04)

Naprosto luxusní díl, který funguje především kvůli tomu rozdělení na víc linek, kde se dějí vlastně nesouvisející věci, čímž všechno to dělají mnohem napínavější. A zjištění na konci...tak, kam to jinak hodit, že? ()

Epizoda 5 (2024) (E05)

No do háje zelenýho! Já teda furt doufala, že to bude jinak, něž neznačil konec předchozího dílu...ale jo, super, ke konci brutálně napínavý. Jenom se stále nechytám v jedné věci. Což je dobře. V tomhle žánru jsem vždy raději o jeden krok pozadu s dějem, jinak by bylo něco hodně špatně... ()

Epizoda 6 (2024) (E06)

Tak to bylo ale dost drsný finále! Ale zároveň vážně fakt moc dobrý! :) ()