Ztraceni v sítích

• India Kho Gaye Hum Kahan

Tři nejlepší kámoši před třicítkou mají plné ruce práce s každodenním životem v Bombaji, kde svoje vztahy, ambice i zklamání prožívají i na návykových sociálních sítích. (Netflix)

Aljak

Vynikajúci film o negatívach sociálnych sietí, ktoré sú dobrý sluha, ale zlý pán. Trojica priateľov sa do sociálnych sietí zamotajú až príliš a ublížia tým nielen sebe, ale aj ľuďom vo svojom okolí. Máme tu závislosť na online datingu na Tinderi, potom typický stalking spojený s attention seekingom, a napokon zle uchopený influencing s neblahými dôsledkami pomsty. Bolo to kompozične naozaj výborné, dejovo vyvážené, a v závere s kvalitným posolstvom. 5* ()

Puddle

Krásný film, který si mě získal od úvodní písničky a mash-upu. Sociální média dokáží být velmi povrchní fenomén, ale Kho Gaye Hum Kahan jej zpracovává velmi nepovrchním způsobem, který ústí až k silnému finále. Silné 4*. Jinak, Ztraceni v sítích určitě není špatný překlad, ale název filmu v originále je spíš něco jako Kde jsme se ztratili/sami sebe ztratili, což mi zní méně beznadějně. A film je určitě i pozitivní. :) ()