Colours of Ostrava 2022

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný
Česko, 2023, 52 min

Nejprestižnější a největší tuzemský hudební festival Colours of Ostrava po dvouleté covidové přestávce navázal opět na svou tradici a ve svém 19. ročníku potvrdil, že díky mimořádně kvalitnímu line-upu patří k výjimečným událostem domácí hudební sezóny. V atmosféře industriálního areálu Dolní oblasti Vítkovice přivítal na dvou největších pódiích mimo jiné legendární skotské indie rockery Franz Ferdinand. Kromě nich v nabitém záznamu, který doplňují rovněž rozhovory samotných muzikantů, uvidíte vycházející hvězdu irského indie rocku – skupinu Inhaler, pozitivní energií nabitý rock-popový hip hop Chef´Special, indonéské dívčí metalové trio vystupující v hidžábech Voice of Baceprot, folk noirový ukrajinský elektrobeat Balaklava Blues a pozitivně naladěné electro trad reggae Anna RF. (Česká televize)

Marze

Na Colours jsem byl ctyrikrat, jednou dokonce jeste ve starem arealu u reky. Naposledy 2021. Je zde nejen hudba, ale i velmi zajimave prednasky, diskuse, filmy apod. Dokument na Ceske televizi Artu aspon castecne zprostredkuje atmosferu festivalu pro digitalni proletariat, ktery cerpa vetsinu svych zazitku prostrednictvim internetu z domova. ()