Americký akční film vystavěný z tradičních žánrových prefabrikátů nepostrádá nic z toho, co od něj fanda očekává, zejména pak akci, přestřelky a boj muže proti muži na všechny způsoby. Hlavní postavou je vynikající bojovník Nick Gunnar, který vede skupinu mezinárodních žoldáků na nevelký ostrov v jihočínském moři. Jejich úkolem je donutit domorodce, aby prodali jisté společnosti těžební práva na obrovské nerostné bohatství, které se tu marně snažili získat už mnozí. Jsou tvrdí, precizně vycvičení, až hazardérsky odvážní, sebejistí a připravení bojovat do posledního dechu. Jenže všechno je nakonec tak trochu jinak, protože Gunnar se ostrově setká s přátelským přijetím, je ohromen jeho nádherou, kterou by těžba nerostných surovin zcela zničila a navíc se zakouká do jedné z místních krasavic a skamarádí s jejím malým synkem. A tak se nakonec parta žoldáků postaví na stranu domorodců aby hájila jejich zájmy. (oficiálny text distribútora)

Divočák

"Odkud je to svinstvo?" "Ze Švédska, jako já!" Lundgren se tentokrát opravdu trefil do černého. Skutečně nechápu to nízké hodnocení a rozhodně ne umístnění v last 200. Ze Švéda totiž přímo sálají všechny ty úžasné béčkové akční ingredience, které si jen člověk od podobného filmu může přát. Hodný nabušený svalnatec (Lundgren), zlý svalnatý nabušenec (Goddard), exotický ostrov, zlý černoch, kupa nábojů, nějaká ta bazuka a spousta šikmookých na vodstřel. Na výpravě se navíc tentokrát opravdu nešetřilo a když už na scéně zrovna nikdo neumírá, kochá vás kameraman překrásnými exotickými záběry tropického ostrova. Prostě super! "Připrav se Švéde, támhle připlouvá tvoje rakev!" ()

Enšpígl odpad!

Film jehož originální název Men of War je skutečný překladatelský oříšek a údajně několik jazykových expertů z celé republiky diskutovali asi 1/2 roku na co nejpřesnějším názvu, výsledek dopadl nad očekávání překlad názvu Men of War je na" písmeno "přesný -- Švéd !! S ohledem na to o jakou sračku se jedná mám dvě podezření, buď jsme chtěli nasrat švédy a nebo se film prodává i v cestopisných obchodech. ()

Rakosnicek77

Dolph Lungren se v tomhle pochybném akčňáku opět představuje jako neohrožený zastánce práv nevinných vesničanů, jakoby tahle role byla stejnou šablonou kterou se inspiroval už v Rudém škorpiónovi. Pochybném, už jenom proto, že mu na cestu na české obrazovky nadělil distributor naprosto zcestný název, který nemá s tím originálním vůbec nic společného. Název Švéd sice odkazuje na Lungrenův původ, ale dost dobře si neumím představit Seana Conneryho ve filmu Skot, případně Van Dammeho Belgičana. Druhou věcí je příběh izolovaný na bezejmený ostrov, kde parta žoldáků s tlupou zmatených vesničanů, svádí nelítostnou bitvu na záchranu ptačích výkalů. Tak tohle byla silná káva i na mě a nezachránila to ani Catherine Bell, pozdější hvězda seriálového JAGu. Dvě hvězdy, které dávám tomuto filmařskému počinu do vínku, je myslím až zatraceně dobré hodnocení. ()

eraserhead666

„Nebudete muset pracovat, aby jste se najedli.“ „A to má být dobře?“ Záživnější a ne tak kýčovitý Avatar bez fantasy pozadí a 3D formátu? Tak to je Švéd. Tenhle film musí mít Cameron asi rád, když ho obšlehl :-). Já jsem na tom stejně. Je to neoriginální, tuctové a snad i průměrné, ale mám ten film hodně rád a strašně mě baví. Jeden z těch Lundgrenových nejlepších. ()

Mefistofelle

Takovej docela milej eko-akčňák. Stokrát ohrané téma a la Pocahontas (pro modernější lidi Avatar), ale nevadí, takových filmů bylo a ještě bude... Koneckonců od béčkového akčního filmu člověk nemůže chtít moc. Sranda je to víceméně ze začátku dokud je na scéně více postav. Zejména úvodní scény s Dolphem verbujícím žoldnéře a následná bitka v baru jsou docela zábavné, ovšem jakmile se dostanou na ostrov, začíná to být trochu mdlé. Což o to, příroda pěkná, domorodci jsou veselé kopy, ale jinak se plká víc, než je zdrávo. A kromě pěkné bitky Dolph vs. nechutně namachrovanej záporák se ani ke konci nedočkáme ničeho zajímavého. ()

• Natáčení scén z ostrova probíhalo v Thajsku, konkrétně ve městě Krabi a v zalesněné oblasti Phang Nga. (Riker)