V tajné místnosti pod svým domem zvedne Eli Bell červený telefon a spustí tím řetězec událostí, které mu zlomí srdce, ale udělají z něho muže. Příběh z Brisbane 80. let. (Netflix)

doriana.g

DavidWebb si odpověděl sám - jo, žijeme v limbu, generace sklopených hlav mám dost v reálném životě, ještě tak se dívat na to, jak všichni v jednom kuse čumí do mobilů. Takže pokud chce někdo vyprávět příběh, logicky jej zasadí do doby předinternetové... Tohle mě bavilo, obě časové linky měly něco do sebe, nulová woke masírka a Simon si toho zkrachovalce vyloženě vychutnal. Na Netflix překvapivě výborné. ()

Arkagas1989

Říkala jsem si, že po Pádu domu Usherů Netflix teď v nejbližší době nic tak dobrýho nevydá. A hele! Kluk spolkne vesmír to válcuje na celé čáře. Příběh rozpadlé rodiny, drogové gangy, chudoba a v tom všem jakýsi dětský nadhled hlavní postavy, která s každým dílem dospívá. Knihu jsem nečetla a ohlasy na ní nebyly nic moc, ale tohle je jízda. Pomalu jsem ani nechtěla, aby to skončilo jen minisérií, protože je to vážně škoda.  Herecké obsazení a výkony skvělé, atmosféra 80´a 90´na předměstí Austrálie výborná. Místy je to dost krvák, ale skvěle to tam sedne.  A ne, nečekejte oddechovku, ale drama, u kterého se rozpadnete a zase seskládáte dohrmady. Lehce to na mě působí jako Stranger Things, a rozhodně to sedne všem, co milujou dětské hlavní hrdiny.  Moje hodnocení: 10/10  - máme leden a tohle letos asi převálcuje za mě už jen málo co :) ()

cariada

Dobrý retro seriál pohledem kluka co žije na pokraji společnosti s rodinou co jede v drogách. Hlavně matka je závislá a otčím je prodává. Přesto rodina tak nějak drží při sobě do momentu kdy je přepadnou  a vše se změní. A rodina se rozpadá, ale kluk se snaží tomu přijít na kloub co se stalo a kde je otčím. Trvá to řadu let než se vše vyřeší. Celé je to takové zvláštně pojaté, kdy nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř, ale zároveň i líp. Líbí se mě jak jsou schopni přijímat rány osudu a přesto jít dál. Ten retro styl tomu dodal tu pravou atmosféru. A hlavně do toho necpali tu genderovou vyváženost. ()

jedna_vrana

Píš sa rok 1985 a atmosféra doby je na filmovom plátne uveriteľná. Miniséria s veľkým potenciálom, ale zavádzajúcou informáciou. Ten červený telefón má minimálny vplyv na dejovú líniu. Vďaka nemu som čakala niečo v štýle Twin Peaks alebo Stranger Things. Aj napriek mätúcej informácii ma tento austrálsky výtvor oslovil, najmä tie časti, keď je Eli ešte malý chlapec. Poteší aj postava Eliho brata, Gusa. Príbeh je vystavaný dobre - narušené rodinné vzťahy, kriminálne pozadie príbehu je pútavé. Postava Hallidaya dala príbehu ďalší rozmer, ako vzor dospeláckeho kamaráta, ktorý dieťaťu ukazuje svet, zaujala. Nakoniec som prijala aj dospievajúceho Eliho. Oceňujem výborný hudobný podmaz. ()

Comics.jto

ČERVENÝ TELEFON, DYSFUNKČNÍ RODINA, SPLÝVÁNÍ REALITY S FIKCÍ  ☎️ 🔪 📺 .  Začnu hned s prvním a asi jediným problémem. Anotace od Netflixu je taková klamavá. "V tajné místnosti pod svým domem zvedne Eli Bell červený telefon a spustí tím řetězec událostí." Ne že by tam ten telefon nebyl, ale je to pro to o čem to je celkem irelevantní. Vypadá to spíš jakoby Netflix chtěl aby to vypadalo jak další tajemný Stranger things nebo tak něco. A prostě divákům to může přinést nějaké očekávání, které jim pak děj nesplní.  .  Děj (adaptace knihy, která je i v čj) se zaměřuje na dysfunkční rodiny (závislosti - skvěle zpracované, strach ze společnosti, násilnictví atd.) a jak se děti vyrovnávají s traumaty které přináší. Jedna epizoda dokonce má na konci prosbu, aby jste pokud znáte někoho kdo je fyzicky týrán napsali na bla bla či zavolali na bla bla. A myslím si že je to fakt funkční a kdybych někoho znal tak mě to dohrabe k tomu abych se snažil pomoct. Každopádně je to celé z pohledu dvou bratrů. Hrají je skvělí dětští herci a přináší to spoustu jejich fantasie a sympatického humoru.  .  Je to jakoby vyprávěno jedním z těch bratrů, který netuší co z toho je fantazírování a realita, protože to nedokázal jako každý v dětství odlišit. Což přináší nějaké vizuálně poutavé scény jako sny, představy atd. A nějaké scény jsou takové idealizované (vězení, deus exmachina). A tak seriál získává zajímavý styl. Jen škoda že se to dozvíme až v závěru, protože to občas může působit podivně. Další tahák je jeho bratr který tak nějak předpovídá budoucnost pomocí kreseb a útržků které se mu zjevují, ale na tohle nechci moc nalákávat protože to je spíše v pozadí. A co je taky v pozadí - skvěle vybrané songy.  .  Celkově 8/10 a plánuji číst předlohu.  🌌 🌌 🌌 🌌 ❌ ()