Nechoďte do lesů

(neoficiálny názov)
  • USA Don't Go In the Woods (viac)

Tento horror se vyznačuje velice jednoduchým dějem. V hlubokých lesích a horách severní Ameriky přepadává pocestné záhadný vrah. Z party trampů, který tuto oblast navštíví se zachrání mladík s dívkou, ale vrací se zpět do lesa pomstít smrt svých přátel. Do oblasti se rovněž vydává policejní eskadra, aby sadistického vraha dopadla. (Flipnic)

Zayl

Tohle smrdělo odpadem. Amatérská, ničím zajímavá vyvražďovačka, kde neexistuje žádný skutečný děj, jen nekonečné scény putování lesem, proložené kosením táborníků. Zvolené prostředí je jediná věc, kterou oceňuji, ostatní je velká tragédie. Nezachrání to ani samotné mordy, i přes jejich velký počet, jelikož jsou tak špatně provedené, že to z bolestivého zmaru nijak nevytrhne. Navíc vypodobnění vraha, tamní lesní muž, bylo k smíchu. Herectví a hudbu radši ani nezmiňuji. Don't Go In the Woods vám nic negarantuje, ani že se vám to podaří dokoukat. ()

eraserhead666

Letmá inspirace románem Jacka Ketchuma Po sezoně čistě náhodná? Aneb temná strana Havranpírka. Ta hudba je fakt zběsilá. Naprosto. Jen se nemohu rozhodnout zda v pozitivním nebo negativním smyslu. A ten geniální kontrast zpívajících ptáků a předsmrtně vřískajících obětí... Na divočinu bych řekl, že je tam dost zalidněno. Levný osmdesátkový videokousek, poměrně krvavý, leč technicky (scénář, dialogy, střih, kamera, herectví) nevyzrálý. Což však vynahrazují exteriéry. Možná by si to zasloužilo ještě syrovější, krvavější a brutálnější remake... Zajímavé? Na jedno shlédnutí určitě ano. Nedokážu si ale představit, že si to ještě někdy pustím. ()

Karamanlis odpad!

Sprvoti som si myslel, že ide o neambiciózny recesistický hororový pokus partie filmárčenia chtivých študentov, ktorým sa za fľašku chľastu podarilo ukecať miestneho bezdomovca a 200-kilového vedúceho mäsiarstva vizážou pripomínajúceho obézneho Toxíkovho pomocníka Lardassa k tomu, aby si strihli role šialeného vraha a šéfa polície vo vidlákove, keď som však na imdb zistil, že Don't Go In the Woods je regulérnym filmom, režírovaným chlapíkom, ktorý už v tej dobe mal na konte zopár pochybných snímiek a že dokonca existuje človek, ktorý sa podpísal pod scenár tejto šialenosti, zostal som rozčarovaný... dovtedy ma totiž ani len nenapadlo, že táto nechcená paródia na slasher vôbec bola natáčaná na základe nejakého oficiálneho scenára... Celé to je vlastne o tom, že rôznorodé skupinky ľudí či jedinci (turisti, kempári, rybár, ormitológ, vozíčkár...) neustále prichádzajú do lesa, kde ich ktosi, koho prvú polhodinu vôbec nie je vidieť za sprievodu teatrálneho povykovania, jačania a grotesknej hudby zakilluje... Keď je onen tajomný zabiják konečne divákovi ukázaný v plnej kráse, tak človeka až zamrzí, že sa tak vôbec stalo a ľutuje, že sa tvorcovia radšej ďalej nedržali varianty s neviditeľným nebezpečenstvom... Don't Go In the Woods je skrátka zlý, amatérsky, strojený a trápny rádobyhoror, po pozretí ktorého si v duchu vravím, že Attack of the Beast Creatures či The Forest nakoniec neboli až tak zlými filmami... ()

LIVINGDEAD

Musíme brát na zřetel, že za 1) film je z roku 1982 za 2) nízkorozpočtový amatérský snímek 3) žádná celebrita v něm nehraje, pouze amatéři...... A až nyní mohu hodnotit film! Po obsahové stránce ujde. Dialogy nejsou nesmyslné - věřte mi, k filmu jsem dělal titulky, takže text znám nazpaměť :-) Herecké výkony jsou groteskní, ale né nejhorší - v našich českých filmech to bývá horší a to i v roce 2008! Prostředí - les mne v horrorech vždycky rajcuje. Co se týče vražd, byly dosti slabé, rozlívání krve, občas ucákaná kamera...Hudba : "No Comment"! :-) Ale jak jsem již psal, musíme brát ohledy na ty 3 body! :-) ()

Bloody13

Dlouho jsem se u hororu takhle nepobavil! Don´t Go in the Woods je tak neskutečná trashová záležitost, že se nedá ani popsat, ta se prostě musí vidět! Po celých 82 minut jsem se parádně bavil, až jsem chvílemi měl nutkání fláknout tu čtvrtou hvězdu. Film hodně připomíná známější Night of the Demon (1980), tenhle se však nebere tolik vážně. Disponuje stejným prostředím, podobnou náladou lesní atmosféry, v němž číhá zlo, a stejným (chápej nulovým) rozpočtem. Na nějaký děj nebo scénář z vysoka sere, tady jde čistě o mordy a zábavu z toho vyplívající. Vysoko v horách prostě řádí jakýsi jeskynní muž, který vraždí náhodné turisty: batůžkáře, fotografy, malířky, novomanžele v karavanu a dokonce i vozíčkáře (!), s nímž souvisí jeden z nejvtipnějších momentů celého snímku. O gore tu překvapivě moc nejde, i když bodycount je vysoký dost a s krví se taky nešetří. Hlavně je to sranda, co se týče vražd a absolutně dementních postav, u nichž se budete chytat za hlavu. Každé hodnocení se tudíž dá pochopit, já se však tentokrát přikláním k té spokojenější části publika. Trash jako kráva - levný, sračkoidní, přesto zábavnější než leckterý hollywoodský slasher. Ne všichni ho ale poberou. ()

• Film je často označován za jeden z nejhorších "slasherů" historie filmu. Své přívržence a nadšence si však postupem času našel u okrajového publika vyhledávající horrorové trashe. (Flipnic)
  • Film byl pro zobrazování brutálních scén, vražd a krve jistou dobu na seznamu "videonasties" filmů ve Velké Británii a v jiných zemích byla jeho projekce zakazována. (Flipnic)