Princezna na hrášku

Na pohádkovém francouzském zámku probudí princeznu Agnès de Sully de Montana Bleue jednoho dne hrozivé burácení davu pod okny. V zemi se bouří nespokojený lid a ona se musí okamžitě dostat do bezpečí. Na vznešené róby, ani plné truhlice není čas, stává se tedy vyhnankyní. Na radu své komorné se vydává do dávno zapomenuté rodné země, až do dalekých Čech, kde ji ale nedůvěřivá Hraběnka, poté, co se její syn do Agnès zamiluje, podrobí přísné zkoušce, kterou všichni tak dobře známe: nechá ji nemilosrdně ustlat na malém zeleném hrášku. Uspěje princezna v osvědčeném testu a prokáže svůj vznešený původ? Anebo po dlouhé vyčerpávající cestě usne hlubokým spánkem? (Bontonfilm)

• „Filmové pohádky jsou český fenomén, v Kanadě je ta poetika úplně jiná, ale v Telefilmu Canada zajásali, že to bude první jejich film točený na krásných českých zámcích,“ řekla Tina Adams, která v Kanadě žije od 90. let, kdy se tam vdala. (SONY_)
  • „Studovala jsem na konzervatoři obor muzikál, ale herectví byl vždycky můj sen. Do pohádky jsem dělala konkurz na dvorní dámu, ale nakonec je z toho princezna,“ uvedla o natáčení Jasmína Houf. (SONY_)