Karlos80

Málo známé taliánské noir-gangster krimi. Není to zrovna typické poliziesco, ale v rámci samotného žánru, tam tento film lze připsat, přestože samotná dtb pollanetsquad.it jej zatím nezahrnuje. Příběh se odehrává v současnosti, přestože velká část interiérů byla natočena v kulisách italských westernů. Umístění a nastavení filmu je opravdu hodně neobvyklé na svůj žánr. Jinak jde o velmi nízkorozpočtovou záležitost, řekl bych že až amatérsky vyrobenou a natočenou, neuvěřitelně chudoučkou na veškeré prostředky a zdroje, opotřebovaná fotografie, špatné-provizorní osvětlení, jednotlivé scény jsou pak spíše směšné, interiéry - připomínalo mi to takovou tu tapetovou módu tehdy u nás za socialismu, děsivé brr, herecké výkony - jednotlivé charaktery, postrádají minimálně tu sílu, většinou šlo o amatéry, tak na 2-3 herce. Moc to nezaujme, přestože pár scén tu docela ušlo, hlavně úvod, a pak třeba scéna zbití hlavního hrdiny téměř do bezvědomí. Ušmudlané, nedobrovolně špinavé, obnošené (kostýmy) a nehezké Eurocrime, s poněkud nereálným groteskním psych/deliriovým zúčtovacím finále, které ale i přes svou neobvyklost, stojí za to vidět. Neobvyklý Harrison (bývalá peplum hvězda). ()