Karlos80

Vydala firma SWV, snímek mě velmi mile překvapil svojí překvapivě profesionální režií, spolu s vysokou technickou kvalitou (obraz, zvuk), která byla na daleko lepší úrovni než většina filmů z edice SWV (specializace na bizarní a okrajové explo a sexploitation podivnosti, především z 60 a 70 let), tady jsem byl skutečně velice mile překvapen. Co do žánru tak je to takový zajímavý roughie-mix sexu a násilí a nějakých těch lstí (podvodů). Elegantní příběh (klasické krimi co do děje, spiknutí a zápletky), parádní kamera, realisticky povrchní noir atmosféra, nějaké to sleazy, film je notoricky známý především díky použitému násilí které je tady k vidění a které je na svou dobu skutečně překvapivé a silné (i co se týká samotného žánru pochopitelně), viz scény mučení mladých dívek v hotelu (bičování, dráždění bradavek za elektrickým proudem nebo koupání ve vařící vodě), nechybí samozřejmě ani nějaké ty zapařené sexuální scény, ale není to jen film o těchto scénách. "Pick-UP" stojí především na samotném příběhu (jen škoda toho docela absurdního konce), a hereckých výkonech, oba dva hlavní herci Frankie (skvělý Bishop) a Tony (Zema) jsou docela sympatičtí, ale hlavně sami pro sebe, ve filmu není kladných postav. "Pick-UP" je filmovou odbornou kritikou ale i fanoušky považován vůbec za jeden z nejlepších filmů od režiséra Frosta, pokud máte jiný názor (mě se třeba daleko víc líbil starší "Defilers"), tak minimálně po technické stránce, jde stále o dobře vyrobený a rozhodně zajímavý film, že asi každý fanoušek klasických 60's "roughies" filmů (v tomto případě o jeden z posledních), neodolá tomu, mít ve své sbírce právě tuto kultovní č/b raritu. Film byl dokonce považován více jak 30 let za ztracený! K dispozici je pouze jediná kopie v anglickém znění s nezvyklými dánskými titulky, které byly ve filmu napevno. Skvělý způsob jak se učit dánsky!.-) ()

• Film byl po více jak 30 let považován za ztracený. (Karlos80)
  • Mike Vraney, zakladatel americké filmové distribuční společnosti Something Weird, objevil kopii filmu v trezoru v Kodani v Dánsku. Pokud zvážíme, že David Friedman hledal kopii po desetiletí, Vraney ztotožnil objev s nalezením Svatého Grálu. (Karlos80)
  • Ačkoli je film v angličtině, jediný existující snímek obsahuje dánské titulky. (Karlos80)