Pathos - segreta inquietudine

• Taliansko Pathos (Un sapore di paura) (viac)

Karlos80

Pěkný plakát, ale naprosto strašný film, který má opravdu velmi daleko k erotickému thrilleru třeba ze 70's. Co do žánru tak jde o 80's trochu neobvyklé, ale jinak velmi provokativní a extravagantní giallo (pokud se film dá za giallo vůbec považovat (?). Svět módy (modelky, modelové, ženy kulturistky, soft-core a bondage focení, sadistické klipy, atd) kde dochází k záhadným sadistickým vraždám (možná trochu překvapivě mimo obraz!). Je to opravdu bizarní a perverzní podivnost, která je v podstatě celá natočena v nějakém velmi temném komplexu - podzemí, kdekoliv venku - za denního světla, zde není natočena ani jedna scéna! Zároveň to všecko působí i dojmem, jako byste se dívali na nějaké home-video z této branže, alespoň jsem měl chvíli ten pocit. Film co se týče skriptu, je naprosto bez nápadu, a navíc nedává opravdu moc velký smysl (česky řečeno je to bordel!) a přes očividnou zdlouhavost a monotónnost některých scén, je to jako celek nudné k zoufání. Jediné co tu stojí za to, je velice docela dobrá estetická stránka (úžasný vizuál - nastavení, světla, barvy - pastva pro oči), lehce futuristické prostředí je rovněž velmi zvláštní - působí to všechno krom mého prvního popsaného dojmu, i dojmem, jako byste se sledovali nějaké laciné sci-fi, vše co se tu odehrává - jako by se odehrávalo někdy v daleké budoucnosti, na rok '89, vše co tu vidíme - všechny ty docela působivé hi-tech sekvence působí nezvykle moderně, všechny ty interiéry,soupravy, kostýmy, exponované osvětlení, minimalistický - velmi jednoduchý, ale povedený hudební doprovod, je jedna z mála věcí která mě tady oslovila. ke konci společně s nějakým tím konečně dostaveným napětím je to docela zážitek. Herečky jsou lahodně přitažlivé (zejména Hey v hl. roli a brunetka Scola - společně v jedné romantické scéně na konci byli fantastické), ale jinak tento flick nemá cenu moc komentovat, je to totiž hrůza. Doporučeno jen hard-core fandům. Z 80s a ze světa módy raději doporučím - pokud jste neviděli "Sotto il vestito niente". ()