Údajná kletba naruší život novomanželského páru, který se snaží počít dítě a také natáčí nový pořad pro domácí kutily. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (11)

The Curse (2023)

Samotný Christopher Nolan tento seriál označil za něco, co na televizních obrazovkách ještě nikdy neviděl. A já s ním do poslední věty souhlasím. Otevírá to spoustu společenských témat a především kritiku elit, které se snaží hrát na otevřené lidi, ale přitom myslí jen samy na sebe. Tenhle seriál bych nikdy nepustil svým rodičům. Absolutně by nepochopili, co na něm vidím. Ale až generace Z dospěje, bude to vypadat přesně jako ústřední (ne)sympatická dvojice seriálu. Věc která mě na seriálu nepřestane udivovat jsou ty kamerové úhly a celková forma a provedení. Kdo sleduje tvorbu od studia A24 pravidelně, nemůže ho žádný zdlouhavý kamerový záběr na postavy udivovat. Zahráno to bylo naprosto skvěle - Emma Stone si vedle úžasných Chudáčků podmaňuje i seriálové diváky, scénář byl úžasný a díl od dílu to je lepší a lepší s naprosto WTF finále, které zpracovávám do teď. Seriály sledujeme kvůli zážitkům a nezapomenutelným scénám, a to vše mi tento seriál (především ta finální epizoda) splnil. Brilantní seriál a tleskám. Už dlouho jsem neviděl tak přízemní ale zároveň zábavný a společensky kritický seriál se skvělým obsazením. Všechny epizody jsou k dispozici na SkyShowtime, tak si to dejte. Něco takového jako The Curse tu dlouho nebylo, a asi už dlouho nebude. Každá další slova jsou zbytečná. ()

Kouzelná země (2023) (E01)

Úvodní hodinka si mě teda získala. Otevírá to spoustu společenských témat a kritiku levičáckých elit, které se snaží hrát na otevřené lidi, ale přitom myslí jen samy na sebe. Tenhle seriál by měli pouštět v Holešovicích v místních podnicích. Nacházím v něm totiž spoustu podobného především v chování a myšlení tamních "elit". ()

Tlak je zatím v pořádku (2023) (E02)

Tajnosti a nevyřešené věci z minulosti. Scénka v kasínu s (ne)omylným rozlitím sladkého džusu byla skvělá. Whitney se snaží nalákat co nejvíce lidí z komunit, ale její snaha vypadá spíš jako vtírání se kamkoliv jen může. Skvělá satira. ()

Questa Lane (2023) (E03)

Povedené zachycení zvrácenosti dnešní doby. Místo toho abychom si užívali každodenní radosti, snažíme se je nuceně zachycovat na mobil a hrát si na sociálních sítích před ostatními jak skvěle si žijeme. Scénka v ložnici se sudaváním oděvu ukazuje takřka vše, co je na dnešní společnosti špatně. A následná "woke" hádka, která se za žádných okolností nesmí dostat na veřejnost byla absolutním vyvrcholením tohoto dílu. Zahráno naprosto skvěle, scénář úžasný a díl od dílu to je lepší a lepší. Brilantní seriál, tleskám. ()

Pod velkým stromem (2023) (E04)

Závěrečná scénka ve společnosti osob, kteří chtějí být vtipní (a ne všem se to daří) byla naprosto skvělá. Zbytek epizody se nese v tom duchu, že je Vám vyloženě trapně při sledování a jednání hlavní dvojice (anti)hrdinů. Nepovedená krádež sporáku byla over the top! Dougieho dějová linka se začíná konečně dostávat do popředí. Tenhle seriál je pro mě překvapením roku. ()

Je to dobrý den (2023) (E05)

Opět jsme svědky několika bizarních situací, jako třeba toho, že prodavačka má při probíhající krádeži zloděje nechat si ukradnout zboží a pak majitelce sdělit částku, kolik to zboží stálo aby se vše dorovnalo a nikdo se neobviňoval. Samozřejmě pro dobro místní komunity. Tak to mě úplně zničilo. Scéna v závěru, tedy prodej domu neobvyklému kopci, bude mít dohru v příštích epizodách. O "inovativní" pasivní domy totiž moc lidí zájem nemá. ()

The Fire Burns On (2023) (E06)

Dougie a Whitney spolu kují pikle jak zlepšit pořad. Ve skutečnosti spíše vytvářejí nafouknuté dramata tak, jakým způsobem jsme u reality show zvyklí. Krátká a úderná epizoda. Detektivní část kdy Asher hledá "viníka kuřecího masa" na hasičské stanici mluví za vše. Finální krvavá scéna byla taky lahodná. ()

Self-Exclusion (2023) (E07)

Kletba se v této epizodě řeší více, než v předešlých epizodách a upřímně mi tento díl přišel jako jeden z těch méně údernějších. Ale stále se jedná o nadstandard. Tenhle seriál bych nikdy nepustil svým rodičům. Absolutně by nepochopili, co na něm vidím. Ale až generace Z dospěje, bude to vypadat přesně jako ústřední dvojice seriálu. Věc která mě na seriálu nepřestane udivovat jsou ty kamerové úhly. Ale kdo sleduje tvorbu od studia A24 pravidelně, nemůže ho žádný zdlouhavý kamerový záběr na postavy udivovat. ()

Down and Dirty (2023) (E08)

Rozhodnutí platit za ukradené (nebo spíše odnesené) džíny z obchodu se začíná Whitney vymykat kontrole a částky za krádeže se začínají šplhat do astronomických výšin. Dougie se snaží Asherovi dostat pod kůži (ten je jako vždy absolutně clueless) a vyrazí spolu na trip. Konec epizody připomínal scénku z Pata a Mata. ()

Young Hearts (2024) (E09)

Předposlední epizoda uzavírající spoustu linek. Seriál je nejsilnější v závěrečných scénách. To platí i zde. ()

Green Queen (2024) (E10)

ČEHO JSEM TO PRÁVĚ BYL SVĚDKEM?! Tak tohle budu zpracovávat ještě hodně dlouho. Seriály sledujeme kvůli zážitkům a nezapomenutelným scénám, a to vše mi finální epizoda splnila. Každá další slova jsou zbytečná. ()