Dylan's New Nightmare: A Nightmare on Elm Street Fan Film

Krátkometrážny / Horor
USA, 2023, 35 min

Vena69

Základní pravidlo všech krátkých filmů zní: ,,Nasekat do těch pár (v tomto případě 3 desítek) minut co nejvíc obsahu." A to se tady bohužel opravdu nepovedlo. Dylan's New Nightmare totiž využívá svůj čas na nudný rozhovor hlavního hrdiny s psycholožkou a několik scén, které Dylan tráví přemýšlením o životě, a tak je velice zajímavý námět nucen pracovat s naprostým minimem. Na nějaký ten obdivuhodný gore, pořádnou atmosféru a jumpscary tady prostě není prostor. Bylo pro mě příjemným překvapením, že tento film navazuje na Wes Craven's New Nightmare - dokonce i hlavní herec je zde stejný (i když o 30 let starší), ale na tak krátký film je to prostě až zbytečně ambiciózní nápad. Freddy je udělaný a zahraný dobře a dokonce předvede i pár slušných hlášek, ale gore nebyl nic moc. Film sám o sobě nepůsobí vůbec jako low budget fan film, najde se tady jeden výborný střih a Freddyho make-up je taky super. K tomu se mi ještě líbilo, že film zmiňuje fiktivní Hatchet 5. (Jsem velký fanoušek Hatchetu a rád vidím, když horory obsahují zmínky na jiné horory.) Bohužel je začátek a konec filmu doprovázen naprosto otřesnou hudbou. Dylan's New Nightmare tak ve výsledku ani zdaleka nenaplňuje svoje ambice. 25 % ()