Sweepy

Was wir fürchten je technicky zvládnutým seriálem, na čemž mají podíl i Češi, nicméně co škodí tomuto seriálu je scénař. První 4 díly jsou pomalý, natahovaný, bez pořádného stébla, kterého by se dalo chytnout. Postavy a vztahy mezi nimi jsou zde docela náhodné a nefunkční. V posledních dvou dílech jakoby tvůrci to chtěli co nejdřív uzavřít a konečně se zde rojí nějaká zajímavá "akce". Právě až ty poslední dva díly jsou trochu hororové, jinak je to spíše mysteriozní drama. Vidíme dvě dějové linky a ta se Simonem mi přišla zajímavější a lépe zpracovaná než ta Lisy. Výsledek ale není nijak špatný, cílovka bude mladší publikum a těm se to bude líbit. PS: seriál se dá zhlédnout na stránkách ZDF. ()

• Natáčelo se ve vnitřních a vnějších prostorech Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové, které je v seriálu pojmenováno jako Geothe-Institut. (Sweepy)
  • Ačkoliv je gymnázium J. K. Tyla v Hradci Králové nazvané jako Geothe-Institut ležící v německém městě Großstetten v Černém lese, je na budově školy vidět český velký státní znak. (Sweepy)