Televizní stanice ČT art slaví 31. srpna 2023 své desáté výročí. Po celou tuto dobu divákům zprostředkovává množství kulturních a uměleckých projektů, pro které v současné době není na žádném jiném českém televizním kanále prostor. ČT art umožnila vzniknout obrovskému množství původních projektů a zároveň divákům představila to nejlepší, co se ve světě kultury dělo. Své místo tak našla hudba všech žánrů, divadelní a taneční tvorba, výtvarné umění a umělecky výjimečné dokumentární a hrané filmy anebo také TV pořady, TV cykly a magazíny, které mají název stanice “ART” vrytý do své DNA. Živě z pražského Hudebního klubu Doupě se k oslavám připojí přední hudebníci napříč různými žánry, vše se odehraje na čtyřech paralelních scénách. Celý večer pak propojí krátké a bezprostřední rozhovory moderátorů Marka Ebena a Ondřeje Havelky s účinkujícími muzikanty. Garanci hudební dramaturgie večera převezme Jan Vedral, a to nejen proto, že patří mezi nejrespektovanější hudební publicisty a odborníky současnosti, ale navíc má velké zkušenosti s televizní dramaturgií, neboť se podílí na značném množství TV hudebních projektů a je také velmi respektovaný mezi hudebníky. Je tedy důvod nejen slavit, ale také připomenout úspěchy ČT art a večer využít jako příležitost k setkání těch, kteří jsou s kanálem neodmyslitelně spjati! (Česká televize)

marhoul

ČT art přeji nejlepší k desátým narozeninám! Art je přirozenou součástí našich životů od svého zrodu. Děkuji za plejádu kvalitních pořadů, které spolehlivě nabízí, za mě jsou art a Déčko nejlepší českou telkou. Ať se daří! Narozeninový pořad z Doupěte je příjemný, žánrový mix je kvalitně sestaven, líbí se mi, že se obešel bez opulentních vyskakovaček, sympatické, důstojné, se slibným příslibem, že to ve stejném duchu potáhnou dál. Ať se vám daří. ()

slunicko2

Pejsek s kočičkou 1)  utekli Čapkovi z hrobu a najala si je Česká televize, aby upekli tento dort pro fanoušky jinak nesporně příjemného a kvalitního televizního kanálu._____ 2)  Je to takový pořad pro fandy dobré, opakuji, dobré kultury, snad mi rozumíte. ()

bohemia_regent

Oslava desátých narozenin kvalitou bezkonkurenčně nejlepšího programu českého televizního éteru se vydařila, přesto (anebo právě proto), že místo snahy o pompéznost se všechno odehrálo v duchu obyčejnosti a bezprostřednosti. Žánrová pestrost vůbec nevadila, naopak. -------- V titulcích pořadu uvedeno: název 10 let s ČT art z klubu Doupě. ()

djfun

Za mě nejkoukatelnější, nejzajímavější, nejkulturnější a nejinspirativnější TV kanál! ART oslavil 10. narozeniny moc fajn koncertem: jako vždy skvělý a hustý kultovní PSH, originální a úplně boží Lenka Dusilová, Pavlíček se svejma sólama z jiný planety, zajímavý a tklivý Cello Republic, Koller bez diskuzí a do finále mě dostala parta Colorful People! Díky ARTe za tohle i za všechny ty dokumenty o George Michaelovi, Bowiem, Genesis, Woodstocku nebo třeba vzniku elektronické hudby, koncerty Prince, Elvise, Simply Red, J. Browna, Tonyho Bennetta s Lady Gaga, J.A.R. nebo například jazz festivalu z Montreux, za spoustu naprosto luxusních pořadů o historii kinematografie a jejich protagonistech, Art Zónu, a též za asi vůbec nejlepší dokumentární seriál o music "Jak se kalila hudba"!!! Happy Birthday a přeji, aby i za nového ředitele ČT byla další "artovská" léta taky tak skvělá... ()