Čtvrteční vdovy

• Mexiko Las viudas de los jueves (viac)
všetky plagáty

Teresa najde manžela a jeho dva nejlepší přátele mrtvé v luxusní čtvrti, kde žili. Spolu s pravdou o jejich smrti začnou vycházet najevo i temná tajemství. (Netflix)

RAFT

Mohlo to být  lepší .Nevím ,ale mexické seriáli asi nebudou můj šálek kávy.Prostě moc nudné a ukecané.Netflix zase zabodoval.50% ()

SoulAsAGem

Mě snímek oslovil hlavně atmosférou. Musím vypíchnout soudtrack, co se týká prostředí, z Altos de la Cascadas, o kterém to celé je “ten lepší svět za zdí”, tam skutečně moc neuvidíte, scény jsou převážně u někoho doma, na zahradě nebo u Mavi v práci, par krátkých záběru z golfového hřiště a asi 2 krátké scény ze světa “za zdí”. Nejdříve to celé působí děsně snobsky, místy jsem se cítila trapně, některé scény byly docela silné, například scéna se svetříkem s perličkami. Od 4. Epizody se změnila atmosféra, začalo to být ponuré, dramatičtější. Děj je pomalejší, nejsou tam ani žádné velké zvraty, nějaké detaily ohledně Altos de la Cascadas je zbytečné řešit, je to spíše jaká si ideologie, naštěstí se jedná o minisérii. Čtvrteční vdovy určitě neosloví širší publikum, ale dokáže divákovi předat určitou myšlenku a je svým spůsobem originální. ()

Bozvav

Měla to být hluboká sociálněpsychologická sonda do hlubin zbohatlíkovi duše, bohužel to byla převážně nuda v Altos de Las Cascadas. Pár světlých momentů i silných okamžiků by se našlo, ale jako celek zoufale utahané. Ani jedna postava mi nepřirostla k srdci a bylo mi šuma fuk, co se ve skutečnosti stalo. Možná, kdyby to tvůrci zkrátili na tři díly, dramatické momenty byly opravdu dramatické, tak by to bylo lepší. Škoda, neb potenciál by tu rozhodně byl. Za mne slabší průměr. ()

NikiVai

A vážně chce někdo do takového světa za zdí patřit? Čtvrteční vdovy by si měla pustit každá zlatokopka, aby viděla, že peníze přinášejí luxus a prázdný, často bolestný život. Seriál jako takový neurazí, ale ani nenadchne. Je zajímavé, že postav tu bylo dost a ani jedna mě nijak výrazně neupoutala, abych o její životní osud jevila zájem. Snad paní Maldonadová byla fajn, ale jinak mi bylo fuk co se s kým stane a to není u seriálu zrovna nejlepší emoce. ()