Kdo je Erin Carterová?

• Veľká Británia Who Is Erin Carter? (viac)

Britská učitelka žije v Barceloně poklidným životem. Pak ale dojde k ozbrojenému přepadení v supermarketu, které odhalí její tajemství… a násilnou minulost. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (8)

Kdo je Erin Carterová? (2023)

Seriál je to opravdu hrozný. Nejhorší byl na něm ale asi fakt, že tvůrci ve čtvrté a páté epizodě ohavně klamali tělem a vzbudili ve mně falešnou naději, že by druhá polovina série nemusela být až tak špatná. Oj, krutě jsem naletěl, ale finále mě za to po zásluze potrestalo. Tvůrci se k této záležitosti postavili jako k animáku, v němž je dovoleno téměř vše, mně ale absence veškeré logiky výrazně pokazila dojem z toho, co jsem viděl. Tohle jsou velmi, velmi, velmi benevolentní dvě pěticípé. / Poučení: Jo, jo, i myš může vyděsit slona. ()

Epizoda 1 (2023) (E01)

Hned po první epizodě mám celkem jasno v tom, že půjde jednoznačně o takovou slabší oddechovku. A protože jsem musel použít slovo slabší, neotevřel jsem hodnocení svou tradiční seriálovou trojhvězdičkou a lehce jsem ušetřil. Může za to pro mě nesympatická představitelka hlavní role (to bylo mimochodem asi poprvé, kdy jsem viděl člověka tohoto etnika opouštět britské ostrovy), ještě méně sympatická představitelka její dcery a podivný scénář, v němž se objevilo až příliš mnoho podivností. Těšil jsem se, jak asi Erin ráno vysvětlí, že vypadá jako zápasnice MMA po náročném zápase, ale ona se z toho prostě vyspala jako protřelý notorik z opice. / Poučení: Nechoď do supermarketu těsně před zavíračkou. ()

Epizoda 2 (2023) (E02)

Už k předchozímu dílu jsem měl připomínky, ale druhá epizoda mé dojmy jen zhoršila. Na Evin Ahmad jsem si už začal tak trochu zvykat, ale Harper v podání Indicy Watson na mě působí jako postava, na jejímž početí se podílela bytost, pro kterou není Země domovskou planetou. To je v podstatě ale jen můj vlastní problém, daleko horším faktorem je opravdu chabý scénář a zjevná demence tvůrců. Proč se mně snaží opakovaně přesvědčit o tom, že pěsti, cihly, školní tabule a mnohé další předměty nezanechávají po prudkém střetu s lidskou anatomií (zvlášť s obličejem) téměř žádné viditelné stopy? / Poučení: Když si vezme logika dovolenou, očekávej skutečný bizár. ()

Epizoda 3 (2023) (E03)

Ashley Way bude zřejmě jedním z těch pekelně dobrých režisérů, kteří točí dokonalé céčkové filmy (a seriály). Proč si to myslím? Protože mu nepřekáží, že materiál, jež natáčí, nemá téměř žádnou logiku, děj působí dojmem, že vznikal scénu od scény až v průběhu natáčení, absolutně chybí napětí i atmosféra a i akční scény vypadají velmi blbě (o absenci jejich následků jsem už psal dříve). Nejvíc mě dojímá ta snaha o jakési tajemno; těžko může fungovat, když je mi osud všech zúčastněných naprosto ukradený. / Poučení: Vydáš-li se na cestu zločinu, Španělsko je zemí pro tebe. Policie tu má extrémně dlouhý reakční čas. ()

Epizoda 4 (2023) (E04)

Povinná vysvětlující epizoda patřila překvapivě k tomu lepšímu, co zatím seriál přinesl. Netvrdím, že to bylo dobré, alespoň trochu jsem se ale pobavil. Pravda, děj na mě působil tak trochu jako Brutální Nikita light (nebo soft, chcete-li) doplněná o rej nemrtvých zvířátek a já už jsem se chtěl vykašlat na své furtdokolové připomínky, nakonec ale musím. Na to, že si ten maximálně padesátikilový kurdský prcek pohazuje s urostlými spermoni, už jsem si zvykl, že je ale jedinec, který se zpříma dívá do očí jezevčíkovi, skvělým basketbalistou, to už mě fakt prudí. / Poučení: Pevné nervy jsou klíčem k přežití. ()

Epizoda 5 (2023) (E05)

To se dějí věci. Prakticky proti své vůli jsem páté epizodě přihodil slabý třetí kousek, protože mě děj chvílemi opravdu bavil (!!!), a já jsem na to chtěl nějakým způsobem upozornit, jelikož se tak stalo úplně poprvé. Třetí pěticípá by nemusela být až tak slabá, kdyby se tvůrci vyvarovali okatých chyb, které tu páchají už od začátku. Podle mého názoru se už seriál zachránit nedá, ale tu snahu jsem přece jen ocenil. / Poučení: Nepřitahuj nevítanou pozornost. 3*- ()

Epizoda 6 (2023) (E06)

Předchozí díl byl z mého úhlu pohledu přece jen o něco lepší, šestá epizoda už ale opět naplno trpěla mnohými scénáristickými neduhy. Abych mohl brát děj vážně, musel bych mozek vypnout do té míry, aby zůstaly v provozu pouze sekce, které řídí základní vegetativní funkce, a aby odpadla možnost logického uvažování.  P.S. Reakce barmana na hosta s rozmláceným obličejem byla k nezaplacení. Takový poker-face neudrží ani Mickey Rourke nebo Ben Affleck. / Poučení: Při procházce po Barceloně důkladně kontroluj obsah odpadkových košů. Nikdy nevíš... ()

Epizoda 7 (2023) (E07)

V poslední epizodě to tvůrci s jakoukoli snahou o přiblížení se k realitě definitivně vzdali. Finále bylo velmi akční, to se mu nedá upřít. Bylo, bohužel, i notně nelogické (až debilní) a já fakt nedokážu pochopit, jak je možné, že některé záležitosti nikomu z tvůrců nevadily, mně to prostě hlava nebere. Palba jako u Verdunu, ale barcelonská policie asi držela siestu, postřelení lidé se chovají, jakoby neprosakovali, od hlavy k patě zakrvácení lidé nikomu nestojí za druhý pohled (natož za nějakou reakci), a tak bych mohl ještě dlouho pokračovat. / Poučení: Definice klišé: Pokud leží na nějakém suchém a horkém místě zraněný člověk, nutně se musí objevit štír. ()