Dívka v masce

• Južná Kórea Mask Girl (viac)
Južná Kórea, 2023, 6 h 53 min (Minutáž: 51–65 min)

Holka z kanceláře, která se trápí svým vzhledem, si nasadí masku a v nočním vysílání se stane senzací internetu. Série osudových událostí jí ale převrátí život naruby. (Netflix)

HMTD

Za mne jedno z hodně příjemných překvapení. Přemýšlím co lidi odrazuje od toho dávat v tomto případě vysoké hodnocení. Možná tím, že se dost mění to na koho je děj jednotlivých epizod zaměřen a jsou tam velké výkyvy v tom jak děj ubíhá i v zábavnosti epizod. I tak si myslím, že to stojí za zhlédnutí, některé epizody považuji tak za 90 % celý seriál se hýbe tak od 70 do 80. A tím jak je každá epizoda určitým posunem si každý divák najde něco co ho zaujme i když třeba jako celek to u něj selže. ()

Braenn.

Úplně nechápu ta nízká hodnocení. Čekali jste porno a ono nic? Tak to pak jo. Dobře, seriál z úvodu vypadal jako klasické korejské drama "jak holka ke štěstí přišla", vzápětí to přešlo na stalking a lehkou erotiku, nějaký ty vraždy z vášně... ale když pak se třetí kapitolou převzali příběh úplně jiní lidi a zdánlivě důležití upadli do zapomnění, začalo to mít grády. Je to jako vzít to nejlepší (nebo spíš dobré) z deseti různých žánrů a uvařit z toho poživatelný pokrm. Ano, předvídatelné to je, ale jakože... způsob vyprávění je originální, ne že ne, propletení příběhů je zajímavé, z koho se stane hlavní evilák taky... a pěkně zakončeno do oblouku. Jasně, není to objev roku, ale tři hvězdy si to zaslouží. A dokonce i stopáž a počet dílů je tak akorát. Spoiler: Na závěr musím ocenit přístup, který hlavní hrdinka zvolila pro vypořádání se s šikanou ve vězení. Dobrý, dobrý! ()

VesVes

Docela dobrý. Vylouplo se z toho úplně něco jiného, než co jsem očekávala při prvním dílu. Nejvíc mě bavila matka odhodlaná za každou cenu se pomstít. Jen jsem pořád čekala, kdy jí dívka s maskou řekne to o vnučce. A také ty plastické operace, na to jak byly vlastně náročné, tam jaksi vyřešily šupem a bez jizev. Takže kdyby se na začátku celého příběhu postavy nezachovaly fakt hrozně nelogicky blbě, tak sledujeme úplně jiný příběh. ()

Denila

Byla jsem překvapená tak otevřenou tvorbou z JK. Bohužel (?), hned po dvou dílech jsem při sledování vystoupila z komfortní zóny a bylo mi za těžko dokoukat to celé. Nakonec jsem tak učinila, ale každý díl byl šílený. Vlastně to bylo natočené dobře, protože jsem chování postav absolutně nechápala a opravdu si přišla až moc v ději těch šílenců. Ale nesedlo mi to, trvalo dlouho to dokoukat a to hlavně ze zvědavosti co bude s tou nejmladší.. jsem ráda, že takhle zmagořený mozek nemám a žiju mezi normálně smýšlejícími lidmi. ()

Stifmeister

///   Dvě slova - nevyužitý potenciál. Tak nadějně tento seriál na začátku vypadal (až na pilotní díl, ten byl opravdu nudný a prázdný). Jakmile ale začala krev a první násilí, konečně to mělo nějaký spád a říz. Bohužel poté se naše hlavní protagonistka dala na útěk, a s tím tento pořad šel z kopce. Sice epizody s hledáním Mask Girl a se šílenou babkou byly opravdu skvělé, druhá polovina série byla zbytečně natažená a nezáživná. Je to veliká škoda, mohlo se to vyvinout o tolik lépe. Kdyby bývaly epizody kratší, nikdo by se nezlobil. Takto to je slabých |4.5/10|. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna