Babylon 5: The Road Home

blondboss

Oživenie Babylonu 5 po dlhých rokoch a v animovanej podobe nebolo až tak márne. Minimálne nám Peters predviedol, ako by pôvodný seriál vyzeral v moderných vizuálnych reáliách a že fanúšikovia by zrejme ešte viac krochkali blahom. Každopádne dejová linka s multiverzami a cestovaním v čase len doplnila tú moderne poňatú skladačku. Na kvalitnejší snímok bolo treba o čosi viac, ale ako pekné pripomenutie tohto univerza to podľa mňa postačí a zarytí fanúšikovia si prídu na svoje. 60 % ()

PKD

Nostalgický dárek všem věčným B5 fandům/znalcům. Dle mého, nepřipravený divák bez znalosti kompletního B5 bude koukati jak péro z gauče. V budoucnu bych se nezlobil za další animáky. Nestojí to moc a pořád to je B5. Vizuál není špatný, jen některé postavy si nejsou moc podobné a Zathras je zde nějak podezřele pěkný. :) Raději 100X něco takového než ten CW reboot, ze kterého nemám i přes autorovu přítomnost v něm, moc důvěru, díky chorým DC výplodům typu Arrowerse. Děj je umístěn na zač. 5.s, a díky Sheridanovu častému přesouvání se mezi realitami, má i B5 svýj Parallels díl a setkáme se tak i s mým no.1 velitelem Sinclairem. A když Peter Jurasic (ten má fakt příjmení, hehe) nastoupí se svým nesmrtelným hlasem, jste okamžitě doma. Byť Straczynském trošku vyčiním za srandovní verzi jména planety s nejlepším mystickohororovým jménem v dějinách SF, ze kterého se stala  Z´Ha´Boom. Jasně, že mě to rozesmívá, ale to nic nemění na mé malinké výtce. Na 2.str., kdo má jiný právo než autor sám, si dělati legrandu ze svého díla, že? Na závěr smutný dovětek obsažený v koncových creditech...To absent friends in memory. Still bright : Richard Biggs, Tim Choate, Jeff Conaway, Jerry Doyle, Mira Furlan, Stephen Furst, Andreas Katsulas, Michael O´Hara. B5 je vskutku nějak devastační pro herce.:( Zvláště když si uvědomíte, že jde o tv s. z 90tek a nezačínali v něm žádní důchodci nad hrobem. P. s. bylo zlváštní po těch mnoha letech, viděti něco s logem WB animation a nebyl to DC film. Vím, že WB vlastní B5, ale s tím DC hraným bordelem na to člověk zapomíná. Mým TOP favouritem jest segment Země vs. Měsíc. Ale jinak, než si myslíte. ()

Barthezz

skoda, ze jsme se spis nedozvedeli co se stalo po udalostech toho mini serialu Krizova vyprava, ale i tak ja jsem moc rad zavzpominal, puvodni serial jsem mel rad ()