Love Tractor

• Južná Kórea 트랙터는 사랑을 싣고
Južná Kórea, 2023, 3 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Réžia:

Kyeong-hui Yang

Scenár:

Yi Yoon Choi

Kamera:

Gyeomseo Ahn

Do Won, Do Jin Yoon

emkon

Roztomilý příběh Seon Yula, který utíká z velkoměsta na odlehlý korejský venkov, aby si zde v dědečkově domě ujasnil své životní priority. Venkovské scenérie seriálu hodně pomáhají, stejně tak obsazení hlavní role Seon Yula sympatickým osmadvacetiletým Kwan Soo Kimem. S druhou hlavní postavou, farmářem Suh Ye Chanem jsem ale měl problém. Ta postava svým přehráváním mě moc neoslovila, a nevěřil jsem ani jeho věku 20 let. Vedlejší postavy jsou ale úžasné. Nejvíc mě zaujala holčička ze sirotčince, a její rozhovor se zraněným Seon Yulem ve třetí epizodě. Předpokládal jsem, že právě ona bude tím spojovacím článkem mezi Seon Yulem a farmářem, a že bude impulzem ke smíření Seon Yula se svým otcem. Tohle byla bohužel jediná vážnější a hlubší pasáž celého seriálu, která nebyla dále rozvinuta. Celkově jsem od seriálu čekal víc. Místy je to jen reklama na traktor Daedong HX 1400. ()

vodnicka

Na korejské poměry pro mě slabé, i když Yechanův charakter zachován. Kvality předlohy bohužel zůstaly nenaplněny, což mě dost mrzelo. ()

• Traktor, který se v seriálu objevil, byl tehdy nejvýkonnější model největšího korejského výrobce zemědělské techniky a traktorů Daedong. Konkrétně se jednalo o modelovou řadu HX1400 s 3,8 litrovým dieselovým motorem. (emkon)