Uccidete il vitello grasso e arrostitelo

• USA Kill the Fatted Calf and Roast It
všetky plagáty

Enric sa po dlhom čase vracia do rodného mesta, prišiel pochovať svojho otca. Po pohrebe sa stretne so svojím bratom Caesarom a ako vidieť, hneď zo začiatku nemajú spolu dobré vzťahy. Enricovi sa totiž nezdá, že otec zomrel za normálnych okolností; myslí si, že to bola premyslená vražda. Jeho podozrenie sa prehĺbi, keď nájde dokument o úmrtí svojho otca, na ktorom stojí, že zomrel o dva dni skôr, ako je napísane v oficiálnej správe. Niekto tak pozmenil dátum úmrtia. Po tomto zistení však na seba tragédia nenechá dlho čakať. (Astaroth12)

Karlos80

Jako člověk ne moc znalý Bible se přiznávám že jsem též nikdy neslyšel o nějakém podobenství z Lukášova evangelia, tak člověk logicky nemůže vědět do jaké míry se film držel své originální předlohy. Nicméně celé to bylo hodně zvláštní a divný, do určité míry i morbidní a znepokojující což vždy přidá filmu na kouzlu, nejednoznačný a zneklidňující příběh s malým nádech noir mě docela zaujal (smrt a temná-chorobná láska v jedné italské buržoazní rodině - (proti které se Samperi stavěl) což bylo v té době v Itálii docela žádané a vyhledávané téma), celé spiknutí s podivnými znaky (včetně žlutých) a nezdravá atmosféra, to vše se mi líbilo, škoda že film ale moc nekouše, kdy neměl moc velký spád, což se projevilo hlavně na jeho strašně pomalém tempu, které bylo doslova ubíjející. Já to sice napoprvé dokoukal, ale měl jsem během filmu párkrát nutkání to celé vypnout. Nic moc se zde nedělo, nenašlo se zde moc prvků které by film trochu víc oživily, nicméně špatně natočené to podle mě vůbec nebylo, točilo se v pěkném italském městě Padova, k dispozici je též pěkně rušivý soundtrack od Maestra Ennia (https://www.youtube.com/watch?v=QW7czFN9arM), který zanesl do podivné atmosféry několik pěkných napínavých prvků, obsazení bylo na vysoké úrovni, kdy všecky postavy byly dobře definovány, herecké výkony pak byly zcela nadprůměrné. Zejména mladý herec Maurizio Degli Esposti (známý hlavně díky Arcaně natočené 2 roky poté) zde ve svém debutové filmu na sebe hezky upozornil, on byl určitě talentovaný, jeho herecký projev, gestikulace a mimika, byla hodně atypická, nic podobného jsem u tak mladých herců v té době ještě neviděl. Herec byl tady nezapomenutelný především ve scéně na konci, kdy hraje na flétnu, na matčin hlas nahraný na kazetě. Ďábelská Marilù Tolo nakrátko, byla rovněž oslnivá, ale na druhu stranu jako ženská se mi právě zde nijak extra nelíbila, v jiných filmech ji to slušelo daleko víc. Nezapomenutelná scéna tady, je její zpěv u klavíru. Excentrický francouzský herec Sorel podal takovej svůj čistej průměr. Kvalita filmové kopie je jinak velmi mizerná (vybledlé béžovo-hnědé barvy), k dispozici je totiž až dnešních dnů stále jen stará řecká VHS verze (Delta Video Grecia), což je pěkně nákladná záležitost za kterou si obchodníci nechají patřičně zaplatit (kdy využívají a zneužívají nedostupnosti filmu), cena se pohybuje někde kolem 300 €! Jinak díky bohu, že je to už nějaký ten pátek díky dobrým lidem i webu (třeba uložto) a že k dispozici jsou i anglické titulky, ve filmu jsou totiž jen pevné řecké. Jo, a název filmu taky hodně neobvyklý, zkuste si to zadat schválně do překladače, co vám z toho vyleze!:-) ()

pepua

Dle jednoho komentáře v IMDb jde o podobenství z Lukášova evangelia; sám Bible neznalý bych to nepoznal a tedy ani nevím, do jaké míry je tomu skutečně tak. Jinak jde o neuvěřitelně pomalé a zasněné drama/krimi, na poprvé jsem to nedokoukal, na podruhé za 4... Mladý herec Maurizio Esposti, který zde hraje hlavní roli je výborný, a výborný byl také v Arcaně, tedy ve filmu, který podobně jako Uccidete... lze označit za "divný". Škoda, že jeho filmová kariéra byla poměrně krátká... ()

Martin741

Neviem, co mate vsetci  s tym podobenstvom z Lukasovho evanjelia. Podobenstva ja zasadne vypisujem enem a len pri podrobnom studiu svojej rannej stolice   : 50 % ()