Max, Mell, Ema, Robin a Soňa. Pětice studentů adiktologie se v rámci zodpovědného přístupu ke studiu rozhodne pro experiment – vzít si drogy, které by mohly na chvilku vyřešit problémy každého z nich. Jak říká profesorka Jensenová,  drogy jsou zkratky k řešení problémů. Experiment má ale jeden podstatný háček. Účinek drog se u všech stane permanentním. Zábava a nově nabyté „superschopnosti“ vedou mladé hrdiny až na hranu jejich možností, ale i sil. A to vše v situaci, kdy je v zemi zřízena funkce drogového koordinátora, který k drogové problematice přistupuje s maximální tvrdostí… (Česká televize)

Recenzie používateľa Fifer k tomuto seriálu (5)

Adikts (2024)

Seriál určitě selhává v tom sdělit něco hlubokomyslného o závislosti, předat nám nějaké sdělení. Na druhou stranu já se nechci dívat jen na seriály, které se nám strašně vážně snaží něco sdělit (a často jim to nejde). Tedy jasně, můžete namítnou, že seriál nám sděluje, že represe drog není řešení, což ale moc objevné není. A ti, kteří si myslí, že represe je řešení, tenhle seriál vypnou po 5 minutách, takže tohle sdělení taktně přejdu. Proto jsem postavy neanalyzoval, nerozebíral nelogičnosti, jen jsem si užíval tu drogovou jízdu. A bavilo mě to. Hudba dokonalá. ()

Adiktologové (2024) (E01)

První díl je dobrej. Ale uvidíme, jak to bude dál. Hudba skvělá. ()

Zkratky (2024) (E02)

Když člověk vypne mozek a nesnaží se tam hledat nelogičnosti, tak je to vtipná jízda. Baví mě to. Sedlák prostě umí. ()

Superpowers, dědek (2024) (E03)

Stále je to dobrý. Díl dobrej, soundtrack skvělej. Mám chuť si pustit čtvrtý díl. A binge watching je vždy známka dobré kvality. ()

Nespalme to krásné v nás (2024) (E05)

To, že si tvůrci ani nenašli čas na to, aby si vygooglili, že "final solution" se česky překládá jako konečné řešení, je celkem výmluvné. Jinak pak ta reference k holokaustu vyzní úplně do prázdna. Pod pojmem "finální řešení" si nikdo holokaust nepředstaví. ()