Max, Mell, Ema, Robin a Soňa. Pětice studentů adiktologie se v rámci zodpovědného přístupu ke studiu rozhodne pro experiment – vzít si drogy, které by mohly na chvilku vyřešit problémy každého z nich. Jak říká profesorka Jensenová,  drogy jsou zkratky k řešení problémů. Experiment má ale jeden podstatný háček. Účinek drog se u všech stane permanentním. Zábava a nově nabyté „superschopnosti“ vedou mladé hrdiny až na hranu jejich možností, ale i sil. A to vše v situaci, kdy je v zemi zřízena funkce drogového koordinátora, který k drogové problematice přistupuje s maximální tvrdostí… (Česká televize)

Recenzie používateľa Diaganá k tomuto seriálu (7)

Adikts (2024)

Myslím, že tak do čtvrtého dílu je to pro příznivce drog. A pátý a šestý díl bude sympatičtější odpůrcům. Myslím, že autor nějaké ty drogy zkusil. Nemyslím si, ale že policie a ta pojišťovna, která film financuje, bude tomuto příběhu tleskat. Například hercovi s hendikepem, který je právě zapříčíněn nedostatkem sebevědomí, pomůže droga, která má opravdu vlastnost, že zvyšuje sebevědomí. Nezkusí to pak ti lidé s tímto problémem také? Popř. odbourání jiných zábran jinou drogou? V každém případě podle uznávaného odborného lékařského časopisu Lancet je nejškodlivější drogou: heroin, kokain, pátý je alkohol, devátý tabák a třetí od konce (18.) je extáze. Takže z toho je vidět, že povolené drogy (extáze) mohou být lepší variantou než povolený (protože má už tradici) alkohol. Drogy mohou být smrtící i léčící, ale nejlepší, když se člověk od nich obejde úplně..když je nepotřebuje. ()

Adiktologové (2024) (E01)

Myslím, že první díl je takový rozjezd. Komu se to nelíbilo, dejte tomu šanci a koukněte aspoň ještě na druhý. ()

Zkratky (2024) (E02)

Od tohoto (druhého) do čtvrtého dílu mě to moc bavilo. ()

Superpowers, dědek (2024) (E03)

Jeden z nejlepších dílů, který mě donutil kouknout i na další díly přes iVysílání, tedy ještě předtím než budou prvně uvedeny na ČT. Trocha nadsázky, srandy, ale i reality. ()

Shit happens (2024) (E04)

Až po tento čtvrtý díl se mi to moc líbilo. Ale nevím co tomu budou říkat úplný odpůrci drog. V každém případě mi zůstává v hlavě otazník. Jeden aktér, který měl nějaký handikep, tak ho droga vyléčila..  i když se z něj stala postava s negativní povahou.....tak jak by to v reálném životě zapůsobilo na mého bývalého spolužáka, který měl stejný hendikep, jestli by mu aspoň trochu také nepomohla. Protože ostatní drogy (ty reálné) tam jsou popsané, tak jak asi opravdu působí. Jedna je - člověk je láskyplný. Další dodá sebevědomí atd. ()

Nespalme to krásné v nás (2024) (E05)

Do čtvtého dílu super. Od pátého slabší. Jinak mě zaujaly všechny mladé herečky (ale i ty starší hereckými výkony). Otázník mi zůstal u krásné herečky Luciany Tomášové. Jestli Adiktologové nechtějí aspirovat na Oscara tzn. jestli je ta herečka Romka a nebo byla jen v solárku (povinné kvóty). ()

Průvodci (2024) (E06)

Tento díl je asi nejslabší ze všech šesti. Konec je divný. ()