argenson

To jsem jako sám, kdo to tenkrát viděl?:-) Radost, že jsem to tu konečně našel a můžu si ohodnotit. Běželo v roce 1994 v České televizi pod názvem Felipe z Filipín. Dodneška mám z toho velkej zážitek, silný příběh malého chlapce, který ztratí rodiče a dostane se do pouličního dětského gangu pod vedením nezávislého Turiho. Turi pak tragicky umírá a ostatní se stanou oběťmi obchodníků s dětmi. Felipeho nakonec najde jeho sestra a vezme ho k sobě domů. Dodnes si pamatuju i slova z dopisu, který v závěru Felipemu napsala jeho kamarádka: "Až budeš jednou v domě plném květin a koberců, vzpomeň si někdy, jak jsme šli městem, ne chudí, ale bohatí. A nikdy nezapomeň na Turiho. Turi byl tulák, ale měl duši krále." Jsem tenkrát plakal. A chci to ještě jednou vidět! ()

mab

Nejsi jediný, jen jsem to furt nemohl najít, i já si pamatoval Felipe z Filipín ale nikde nic! Jediné, co mi nesedí je TV seriál, dle mne to byl celovečerní film a pořád mám v podvědomí, že k tomu byla jako nosná skladba použita píseň Fade to Gray od Visage. Výborný a smutný film. Nejmenovala se ta kamarádka Celestýna? ()