Celebrita

• Južná Kórea Selleobeuriti (viac)
Dráma / Mysteriózny / Thriller
Južná Kórea, 2023, 8 h 56 min (Minutáž: 38–54 min)

Sláva, peníze a moc. Seo A-ri se přes noc stane hvězdou sociálních sítí, ale v tomhle nablýskaném světě influencerů číhá nebezpečí na každém rohu. (Netflix)

Narciska

Je to návykové, těžko říct proč. Zobrazuje to svět mladých, co vydělávají hodně peněz, ale jsou zobrazeni jako malá děcka, křičící, hysterická, přetvařující se, jejich svět (a celý seriál) se nakonec točí jen kolem jedné osoby, která herecky předvádí jen dvě tváře - z nejisté, ztracené a překvapené přechází do ještě překvapivějších chladných útoků. Co mají všichni společné, je ano, koukání. Koukají do kamery, koukají na sebe, kulí oči, pootvírají ústa, je to jak hledání dokonalého výrazu na plakát. A stejně plyne i děj, točí se v kruhu. Vrcholové klišé, chrstnutí vínem na drahé šaty, strach o to, zda se nezničila kabelka. Seriál chce ukázat odvrácenou stranu high society, sám si přitom počíná jako nevyrovnané, neurotické, povrchní a zhýčkané dítě a strhává k tomu všechny, kdo v něm hrají. Oprava, pózují. ()

BaruM

Tak tohle byla jízda, od začátku do konce. Po konci prvního dílu, mi hned bylo jasné, že tenhle seriál dám na binge. Doporučuji, rozhodně se nebudete nudit. Gyu-Young Park je v hlavní roli naprosto skvělá, dokáže táhnout celý seriál s takovou lehkostí a přirozeností. *Spoiler*  Dnešní konzumní společnost, kdy více než osobního kontaktu, máme ten virální díky sociálním sítím. Všechno dění se přesunulo na síť, a pokud chcete pozornost, musíte být buď hvězda nebo hater. A-ri Vám ukáže, jak se k vytoužené virtuální, a tím i osobní, slávě dostat. Jde jen o tom, jestli po celé pravdě ještě budete mít zájem.  Rozhodně hodnotím nejvyšším hodnocením, a rozhodně nebudu proti pokračování. ()

Stifmeister

///   Korea vždy přijde s něčím, co by člověk ani neřekl, že se o tom něco dá vůbec natočit. Sociální sítě, celebrity sociálních sítí, behind the scenes těchto lidí, ovlivnění všech včetně nás, hate účty a sebevražda. To vše tento seriál ukazuje a říká nám, v jaké zvrácené době žijeme. V době, kdy sociální sítě ovlivňují každičký krok našich životů. Upřímně mohu říci, že jsem byl tímto seriálem pohlcen. Celý příběh byl skvěle napsán, natočen a zahrán. 박규영 opravdu začíná být jednou z mých oblíbených hereček. Její výkon byl v tomto seriálu skvělý. Sice moc emotických scén neměla, ale i tak dokážu říci, že zahrála skvěle. Doufám, že se bude objevovat ve hlavních rolích častěji. |8/10| ()

sarulefilm

Seriál ukazující pozadí sociálních sítí. Všude na světě, ale řekla bych, že hlavně v Asii máte vyšší status, vybudovaný na tom, kolik lidí vás sleduje. Pak jsou tyhle pseudo-hvězdy toxické, hysterické a myslí si, že jsou lepší než ostatní. Do tohohle prostředí se dostane hlavní hrdinka, ale moc se mi líbilo, jak se vyvíjela, že nezůstávala černobílá, ale to prostředí ji hodně ovlivnilo. Pracuje se skvěle s momenty překvapení, takže potřebujete hned vidět další epizodu. Jen mi pak vadilo, že když se zamyslíte nad příčinnou nějakých událostí nebo chování postav, tak to není domyšleno. Park Gyu-Young mám moc moc ráda, je neuvěřitelně sympatická a jsem ráda, že se z vedlejších rolí už přesouvá do hlavních. ()