Na prahu dospělosti

(festivalový názov)
  • Nemecko Dead Girls Dancing

Tři dívky po maturitě vyrážejí mlsat svět. Na cestě po Itálii potkají Ka, Malin a Ira tajemnou Zoe, která je přivede do opuštěného města. Čím to, že domy jsou prázdné, ulice pusté a jiní lidé v nedohlednu? Několik mladých žen se tak ocitá na prahu dospělosti, kam vkročí docela jinak, než si představovaly. Mysteriózní, vtahující a poutavý coming of age je vyzrálým debutem, který se nebojí kombinovat surrealistický nádech s línou atmosférou jednoho horkého léta. (MFF Karlovy Vary)

hirnlego

Picovina o picach s picovskym chovanim. (jsem dost za prahem dospělosti na to, abych psala vošklivý slovíčka, takže bez diakritiky) ()

sarulefilm

KVIFF57: Jeden z nejhorších filmů, co jsem na festivalu viděla. Chování hrdinek nedává moc smysl, v momentě kdy dorazí do opuštěného města, tak se vytratí jakýkoliv příběh a ony ztratí zábrany a rozhodnou se být jakoby zkažené. Jenže tohle nejsou Sedmikrásky. Těžko se rozhodnou, která z postav je nejvíc nesympatická. Řada scén se snaží být umělecká například scény v kostele, rabování obchodů nebo tanec s vlasy se větru. Nejhorší byly asi jejich filozofické rozhovory u kterých jsem jako divák už opravdu ztrácela trpělivost. Odcházela jsem z kina s pocitem ztracené hodiny a půl života. ()