BanG Dream! It's MyGO!!!!!

• Japonsko バンドリ!It's MyGO!!!!!
TV spot 5

TV spot 5

kucharczykl

Pro mě žánrově neobvyklé, ale zato o to větší překvapení. Autentické drama z prostředí amatérských až poloprofesionálních hudebních skupin mě zaujalo téměř od začátku díky dobře zvolené vztahové explozi a zábavným a uvěřitelným postavám, které se každá musí vypořádat s určitými problémy. Vizuální stránka je na poměry 3D animace poměrně dobrá, a v několika epizodách jsou navíc využity na maximum její výhody oproti té klasické, např. pro zobrazení pohledu na svět z první osoby či komplikovaných otáčení kamery. Konec se poslední epizodou nekoná, místo toho dostáváme bizarní první živé vystoupení Ave Mujica, skupiny, kterou dala dohromady Saki, zakladatelka i rozkladatelka skupiny CRYCHIC, která je v centru dění celého seriálu. Uvidíme kam to dotáhnout v další řadě. Každopádně doufám v opakování úspěchu 10. epizody, která se řadí k tomu nejlepšímu, co se zatím v roce 2023 urodilo. Nebo dokonce jeho překonání. ()

q66

Co se týče hudebních mixed media projektů, BanG Dream! vždycky patřil k tomu lepšímu (tedy po jeho transformaci po neúspěšné první řadě anime), ale gacha médium je fundamentálně svazující (jde to vidět na mobilní hře, která má často dost kvalitní scénář, ale...) a platilo to zatím o každém anime, co z tohoto vzešlo - nejlepší byla tedy zatím třetí řada (a OVA Morfonication) a i tam nakonec nešlo o nic lepšího, než běžných 7/10. To se teď zásadně mění - MyGO!!!!! se nebojí riskovat a dát plný prostor k realizaci jak scénáře (za tím je opět Yuniko Ayana jako vždycky, jen teď má viditelně volnější ruku), tak režie a všeho ostatního. Výsledkem je výborné hudební drama a (zdaleka) nejlepší anime sezóny léto 2023. Že nejde o standardní adaptaci gacha hry jde poznat hned během prvních tří epizod, ale seriál postupně dává daleko víc najevo, že teď jde už o opravdové cílevědomé drama, s kvalitním vykreslením charakterů a gradací, která vyústí v naprosto dokonalé epizodě 10 v to nejlepší, co se v anime tento rok objevilo a objeví. Z technické stránky tu pokračujeme v lince začaté studiem SANZIGEN v druhé řadě, tzn. plné 3DCG zpracování. Tentokrát jde o další dílčí zlepšení už z dřívějška dobrého výsledku a mezi 3DCG anime jde o špičku. Jde to vidět hlavně u hudebních vystoupení, nicméně těch tu moc není a v podstatě do druhé poloviny tu není ani jeden koncert (ale hudba je jinak kvalitní), a to úplně cíleně. Nějaké vady? No, ta hlavní je úplná absence zakončení, ale zas už je oznámeno pokračování. 9/10 ()