Rozvaliny

(neoficiálny názov)
všetky plagáty

lenuse

Mám slabost pro indické artovky ze 70. a 80. let. A pro ty romantické se Shabanou Azmi a Naseeruddinem Shahem v hlavních rolích obzvlášť. ()

Bubble74

Fotograf Subhash přijede s dvěma přáteli z Kalkaty na pár dní do civilizací zapomenutého komplexu zřícenin, kde jeden z nich trávil dětství. Kromě správce a jeho vdané dcery, která občas otci vypomáhá, zde žije v osamění mladá Jamini se svojí slepou a nemohoucí matkou. Ta zarputile, leč nevědomky o tom, že již jinde založil rodinu, očekává návrat muže, který před lety slíbil Jamini sňatek. Subhash je okolnostmi přinucen se za onoho vymodleného budoucího zeťáka vydávat... Indické kino v nejušlechtilejší variaci. Film, který pohladí subtilní poetikou a zároveň zasáhne tvrdými údery životního realismu. U Sena netradiční absence politických ideologií je efektně nahrazena silně působivou dramatikou existenční melancholie. Optická pochoutka v podobě anticky vzhlížejících feudálních rozpadlin ještě umocní tento vytříbený divácký zážitek. ()

d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 1984 - Špeciálna cena poroty (spolu s filmami "Grace Quigley" a "La femme publique") ◘◘◘◘ MFF Cannes 1984 - uvedené v sekcii "Un certain regard" ()