Usadený anesteziológ Dr. Mitch Snidermá jedno obrovské želanie - stráviť so svojou rodinou tradičný Deň vďakyvzdania so všetkými príbuznými. Je tu však maličký problém - Mitch nemá žiadnych príbuzných. To však len do chvíle, kým v pošte nenájde list od bratanca Woodrowa Snidera a jeho manželky Pauline z Idaha, o ktorých už celé roky nepočul. Woodrow ho pozve na sviatky k sebe, a tak Mitch naloží svoju manželku, dve deti a osamelého suseda "strýka" Phila do nového mercedesu a vyrazia z do Pinkney. Začína sa tak víkend plný malérov a katastrof - stret neurotických obyvateľov mesta so slobodomyseľnými odviazanými hippie príbuznými sa mení na skutočné peklo. Prežijú Sniderovci výlet, alebo ich výstrední početní príbuzní budú poslednými ľuďmi, ktorých kedy videli? (TV JOJ)

Eawy

Najprv som si myslela, že iba mne ušiel zmysel tohto filmu, a to, že mal byť zábavný. Teda zábavný nebol, a ako vidím, väčšina je na tom rovnako ako ja. Ani dopozerať sa to nedalo. Ledva..ledva som to zvládla...15% ()

Pepinec

Kdyby to skončilo příjezdem rodiny trapáků do rodiny šílenců, byl bych možná ochoten na všechno velkoryse zapomenout. Ale že to pokračovalo dál, udílím vyznamenání smrdutého lejna. Na lepší výsledek to vážně není. ()

Pompaj odpad!

Tak jestli tohle byla komedie, tak já jsem nový šéf Applu... Dodívat se nato nedalo ani bych se nedivil, kdyby to většina vypla po 10 minutách. Jasný odpad 5% za statečnost filmařů to vůbec natočit. ()

Chamyl

Slabé, slaboučké. Aneb komedie bez humoru. Ani ty "nezbytné" prdy to nezachrání a spíše divákovi názorně naznačují, kde asi byl scénárista při psaní tohoto díla. Btw: oficiální text distributora je nějak mimo mísu: bratranec Wendel (který se ve filmu jmenuje Woodrow) Mitche naopak na Díkůvzdání pozval. Ale uznávám, že je to v tomto případě asi naprosto fuk. ()