Martin741

Kultova detektivka - noir. namakane kulisy, a dialogy, ach tie dialogy- tak kvalitne rozhovory sa malokedy najdu vo filme. Reziser William castle sa ukazal ako talentovany reziser, o tom potom    : 89 % ()

vitekpe

Ja si myslim, ze noir ma mit detektiva a FF, kteri odpovidaji zanrovemu standardu. Tady je za detektiva zovialni, bohorovny tlustoch milujici jidlo a za FF takova nevyrazna osoba, ze ani nevim, ze tam byla. Tohle mi nesedlo. Sry. ()

Topco

William Castle podľa Dashiella Hammetta. Medzi noiristami sa hovorí, že priemerný noir = stále dobrý noir. FAT MAN je lepší priemer, avšak s mnohými ozvláštneniami. Flashbacky sú zaujímavé, dynamizujú príbeh (dočkáme sa aj flashbacku vo flashbacku). Na vyššom hodnotení pridáva „žáner“ spestrujúca postava súkromného detektíva - tlouštíka a amatérskeho kuchára (a tanečníka) a finále v cirkuse (prostredie ktoré noiru prekvapivo sedí, len si spomeňte na scény z Nightmare Alley). ()

liquido26

Fat Man je detektiv, který neustále vaří, jí a hodnotí jídlo. Přitom si občas vyšetří čas na nějaký ten zločin. Celkem zajímavá a zábavná postava. Nebylo to špatné, ale příběhově mi tam něco chybělo. 3,5 ()