Gwandongsalmusa

• Južná Kórea 광동살무사 (viac)
Južná Kórea, 1983, 80 min

Réžia:

Jang-Lee Hwang

Jang-Lee Hwang

Modiwish

Raritní jihokorejský kousek, který režíroval Jang Lee Hwang, vám toho moc nenabídne. Na internetu je dohledatelná verze s otřesným obrazem, aspoň že v původním znění a anglickými titulky. Film leckdy působí laciným dojmem. Souboje jsou lehce amatérské a takové jalové - bez dynamiky a bez šťávy. Zřejmě až poslední fight vám nabídne to, po čem jsou fanoušci toho žánru lační: čtvrthodinová mela s neuvěřitelným kopáčem Hwangem proti mnohonásobné přesile, která už má parametry dobrého fightu, avšak stále s jemným závanem amatérismu. Dějová linka je velice prostinká, bohužel, není dobře zpracovaná a zvládnutá. I přesto má dost silný náboj na to, abyste film dokoukali. Velikým mínusem je střih. Já bych toho střihače uškrtil za to, co tady vyváděl... Ačkoliv to možná zní, že na film jenom plivu, ve skutečnosti jsem si ho celkem užil, i když skvělé momenty se mísily s méné dobrými, a co navíc, Hwang v netypicky kladné poloze (ačkoliv jak se to vezme. Je neuvěřitelné, jak vnímáte postavy ve filmu na základě perspektivy, ze které je film natočen). Pokud se na to kouknu objektivně, Hwang je zase "ten špatný", ale je zachycen i z jiného pohledu, což z něho najednou činí postavu s kladným nádechem. Závěrem - The Canton Viper spadá do průměru toho žánru, ale od propadáku ho zachránily poslední minuty. Na film se i tak vyplatí podívat. ()