Chraň i malá zvířátka

• Veľká Británia All the Little Animals
všetky plagáty

Bobby Platt (Christian Bale) je duševně zaostalý mladý muž, jemuž jedinou radost ze života obstarávají jeho malí zvířecí přátelé. Poté, co mu po smrti matky sadistický otčím (Daniel Benzali) zavraždí myšku Petea, uteče z domu. Během svého potulování potká pana Summerse (John Hurt), který projíždí naskrz Anglií a pohřbívá zvířata sražená auty na silnici. Citlivý Bobby se nechá pohltit mužovým fascinujícím snovým světem a stane se jeho pomocníkem, jenomže v záloze na něj číhá i jeho minulost. (Morien)

anniehall

Poslední dobou se u mě s těma pětkama nějak roztrhl pytel. Kdo ví, co za tím vězí? Nebo spíš kdo :-) Každopádně tohle je film, u kterého nemohu jinak. Takovými filmy by se měly dláždit ulice, takovými filmy by se měly tapetovat stěny pokojů, do takových filmů bychom se měli zachumlat a usínat v nich. Tak konejšivý a lidský film je nám všem na tomhle věčně absurdním kolotoči jménem svět zapotřebí v dávkách více než velkých. A protože se většině normálních smrtelníků tenhle kousek určitě vyhne, zapřemýšlel bych o zajímavém experimentu. Což takhle dávat ho jako předfilm před nějakým hollywoodským blocbusterem? Bez varování, bez vysvětlování, jen z lásky k lidem... a zvířatům. PS: O příběhu samotném a jeho ztvárnění či naprosto precizních hereckých výkonech psáti netřeba, neboť to za mě udělali už jiní a lépe bych to stejně nesvedl. A připojuji se k D28, že jsem pravděpodobně ve filmu neslyšel upřímnější a dojemnější I love you. ()

misterz

Zvláštny snímok. Začiatok ma moc nenadchol, aj keď na druhú stranu sa mi páčila poetika prírody a lásky ku zvieratám. Tiež niektoré myšlienky neboli od veci, aj mne sa ich niekedy žiada vykričať do celého sveta, hlavne keď ma niekto nahnevá. Avšak druhá polovica snímku a hlavne záver nabrali nečakaný smer a po dramatickej a thrillerovej stránke sa pritvrdilo, čím snímok na poslednú chvíľu výrazne získal na atraktivite. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Pítrs85

To, co tu na malém prostoru předvádí dvojice John Hurt a Christian Bale, je prostě vysoká škola herectví. Sice ten skoro až hororový konec byl minimálně nečekaný a ta první, příjemně naivní a pomalu vyprávějící, část se mi líbila víc, film jako celek je opravdu silnou podívanou. A příroda v Cornwallu to celé krásně podtrhuje. Silně emoční zážitek od na první pohled malého snímku. ()

Wormboy

Samozrejme, ze nejde o ziadny epos. Je to maly, skor televizny, film avsak s velkym srdcom a dvoma dopismena perfektnymi hereckymi vykonmi. Mlady Bale a ostrielany Hurt sa skvele doplnaju a puto, ktore medzi nimi vo filme vznika je pre divaka bez mensieho problemu uveritelne. Skoda toho, ze tento film je v podstate uplne neznamy, pretoze by si zasluzil pozornost sirsieho publika. ()

eLeR

Starý muž načatý alkoholom a mladý chlapec, ktorý to má v hlave trošku pomotané. Títo dvaja sa stretnú, pochovajú pár mŕtvych zvierat a rozpovedia si svoje životné príbehy. A aspoň ten chlapcov chcú dať do poriadku a práve vtedy sa to celé zvrtne iným smerom. Dva skvelé herecké výkony ... a Bale? .. presne pre toto ho mám v obľúbených, nielen preto, že je to fešák. ()