Lackadaisy

Krátkometrážny / Animovaný / Krimi
USA, 2023, 27 min

Film se odehrává v roce 1927, kdy je vyhlášena prohibice. Pro Rockyho, Freckle a Ivy nejsou noční směny nikdy nudné, protože musí zásobovat své šéfy a klienty alkoholem. Ale v téhle krušné době není o konkurenci nouze. (Puxina)

Puxina

Velmi sympatický příběh a pěkná animace kočičí gangsterky z období prohibice. Hodně mě tam zaujala i hudba, která je velice povedená. Nástin různých charakterů se v pilotním díle vydařil a tak doufám, že autoři neskončí jen u Pilotu, ale budou pokračovat v dalších dílech. Odkaz na youtube - Lackadaisy ()

• Děj se odehrává ve městě St. Louis ve státě Missouri (USA). (Puxina)
  • Natočeno podle stejnojmenného webového komiksu „Tracy Butler“ volně publikovaného od roku 2006 a nominovaného v roce 2011 na cenu Willa Eisnera. Děj filmu je však originální a odehrává se nezávisle na časové linii předlohy. (AlextheMutt)
  • Lackadaisy je název pro noční klub, kolem kterého se točí celý děj a který v době prohibice prodává likéry a jiný alkohol. Název pochází ze slova ze starého slovníku „lackadaisical“, což znamená polovičatost nebo apatii. Nicméně pochází i ze starého citoslovce „alack the day“ vyjadřujícího smutek nebo lítost. (Puxina)