Daniel, Filip a zázrak lásky

(TV film)
  • Nemecko Daniel, Philipp und das Wunder der Liebe
všetky plagáty

GAVIN17

Je to příběh osiřelého chlapce, který je poslán k jedinému příbuznému, který mu ještě zbyl, strýci, bratru jeho zesnulé babičky, u níž do té doby žil, když přišel po tragické nehodě o oba rodiče. Strýc je lesníkem, nerudným samotářem, který neví, co si s chlapcem počít, protože děti nezná. Chlapec by k němu rád našel cestu, ale brzy pozná, že to bude velice těžké, leč láska ke zpěvu, která ho dovede do slavného chlapeckého sboru Tölzer knabenchor (Ve filmu je ovšem jmenován Loisašským sborem) mu nakonec pomůže po mnoha peripetiích nalézti tu správnou cestu k srdci strýce a zároveň mu pomůže zachránit milovaný sbor před rozpuštěním, když město odmítne těleso nadále financovat z obecní pokladny. Je to příjemná podívaná z bavorských Alp, kde místní příroda hraje důležitou roli ve vyprávění příběhu a svým dílem nemálo přispěje k konečnému rozuzlení příběhu, v němž se starý muž musí vyrovnat s nepříjemnou minulostí, k čemuž mu dopomůže právě jeho prasynovec a jeho tvrdohlavost s níž jde za vytčeným cílem. Určitě 4 hvězdičky. Film byl u nás promítán v televizi Prima pod názvem "DANIELOVA PÍSEŇ"! ()