Šinseiki Evangelion

Ame, nigedašita ato (E04)

(epizóda)
  • Japonsko Ame, Nigedashita Ato (viac)

honajz2

Ano, Shinji se konečně pokusil vzepřít osudu, do kterého ho všichni neustále nutí! Bohužel ze vzpoury zase bylo kulové, protože tvůrci by pak asi nevěděli jak dál. Takže jeho motivace mi stále zůstávají utajené, i když je tu spousta doslovných scén vztahujících se ke všemu ostatnímu. O nepřátelských robotech ale stále nevím lautr nic. A začíná mi připadat, že to celé bude jen o tom, jak se z kluka stává muž a možná i o tom, že válka šlechtí, což pokud se mi potvrdí, tak mě to jedině naštve, jelikož je to to nejobyčejnější, co se z toho dalo udělat. Ale zatím nechci ještě odsuzovat. Ono to tak možná vyznívá, z toho, jak to píšu, ale říkal jsem si, že u čtvrtého dílu už bych možná mohl začít chápat, co na tom tolik lidí vidí tak úžasného a zatím vůbec nevím. Má to prý být hluboké, mnohovrstevnaté dílo, s nejpropracovanější psychologií vůbec a zatím, no... Hodně se mi líbí snad jen atmosféra, tu mají devadesátková anime skvělou snad ve všem, co jsem zatím viděl. U příběhu ale stále doufám v příchod něčeho celistvějšího, protože jinak nevím, jak dlouho mě to ještě bude zajímat. 3* ()