honajz2

Má to v sobě spoustu věcí, které mě na anime nebaví - příliš akce, obří roboty, přehnanou doslovnost... Já ale věděl, do čeho jdu, dokonce jsem do toho šel s tím, že mi to nejspíš nesedne, ale stejně jsem se rozhodl to rozkoukat, protože tohle je úplně první anime seriál, který mi kdy byl doporučen. A když už jsem se na ně víc vrhl, řekl jsem si, že po x letech to konečně rozkoukám. Z pilotu jsem ale rozpačitý a zároveň upevněný v názoru, že to je přesně takové, jaké jsem čekal. Možná to bude opravdu silně propracované a psychologické, z první epizody těžko soudit, ale zatím to stojí na klišé zvratech a neopodstatněných rozhodnutích, které ani nekorespondují s charaktery postav. Ten kluk svého otce nesnáší, ale nakonec jde dobrovolně na smrt, bojovat za jeho doposud nevyzkoušeného obřího robota? Veškeré motivace tu jsou zatím dost vykalkulované a nedůvěryhodné. Zápletka by ale potenciál mít mohla (když nebude stát hlavně na akci), atmosféru to má a otravné to zatím není ničím, takže to může dopadnout jakkoli. 3* ()