En af drengene

Minisérie se odehrává v provinčním dánském městečku, kam se kluci před nástupem na střední tradičně vydávají na výpravu, aby utužili své mužské hodnoty. Lau (Jonathan Meinert Pedersen) do maskulinního světa moc nezapadá a dokazování, že je „pravý muž“, mu komplikuje kluk, kterého zde potkává. Je nucen čelit svým emocím, protože jinak nebude schopen nadále předstírat, že je někým, kým není. (Gaytitulky.info)

petrsv

Lau jede na tábor, kde se má dle vedoucích státi z chlapce mužem. Obvykle tím, že bude dělat činnosti, při kterých, když máte IQ větší než sněhulák na jaře, tak s tím prostě máte problém. A nepomůže ani bojovné povzbuzování dospělých. Důvod, proč tam je někdo takový, je jasný až po chvíli, i tak ale působí divně. Jsme v r. 2023, 15leté děti už nevykonávají příkazy rodičů tak jako kdysi. Logicky se Lau začne chovat jako blb, až to v závěru dotáhne na ultrablba s dírou v uchu. Aksel má sice spravedlivého ducha, ale je to spíš slon v porcelánu. A i přes zprávy, které divák vidí, není...no, dobře, třeba to byl bratr. Těžko říct, co si z toho odnesou ti, pro které je to především určeno. ()