Noel Gallagher: Out Of The Now

(koncert)
Hudobný
Veľká Británia, 2021, 73 min

Noel Gallagher

Britský rocker Noel Gallagher v rámci desetiletého výročí vydání svého prvního sólového alba "Noel Gallagher’s High Flying Birds" natočil exklusivní koncert v londýnském Duke of York’s Theatre. Se svou doprovodnou kapelou zahrál dvanáct písní, které mapovali celou jeho kariéru. Zazněly tak písně "Aka… What A Life", "It’s A Beautiful World", "This Is The Place" nebo "Black Star Dancing". Navíc ale také nechyběly skladby "Don’t Look Back In Anger" od Oasis a velmi speciální verzi písně "The Mighty Quinn" od Boba Dylana. Bonusem je i otevřený rozhovor, kde Gallagher a hovoří o některých významných momentech svého života a kariéry. (Česká televize)

Marze

Koncert na České televizi Artu (nevím jak dlouho budou vysílací práva ke shlédnuití zde https://www.ceskatelevize.cz/porady/14342659050-noel-gallagher-out-of-the-now/ ). U rockerů je nedostatkové zboží dobrá melodie. Oasis měli před mnoha lety koncert v Praze v tehdy ještě Pražské sportovní hale v Holešovicích, ale mě se mpc nelíbí. Ale v tomto dokumentu spojeném s koncertem se mi líbila zpěváková upřímnost a autentičnost. "V životě se zajímám jen o fotbal, nakupovat, muzika, cestování, jít se někam vožrat, rodina" říká. Posteskne si, že dnes je živá muzika mrtvá. Líbila se mi cynická definice umění "umění je to, co ti projde". Zpěvák říká, že začal hrát před publikem a prošlo to.  V Londýně by mě asi na koncert a do klubů nepustili. Přes den se Británie tváří sluníčkářsky a stále slyšíte, že je všechno a všichni "amazing" . V noci se ukáže pravá fašistická tvář země a vyhazovači pouští do klubů jen ty, kteří vytváří atmosféru noci. Já bych jim atmosféru asi zkazil, protože nejsem mladý a krásný. ()