Zatímco si skupina dětí poklidně hraje za zdmi školy, Maru s Kiruko hledají místo zvané Ráj. (Disney+)

honajz2

A já si myslel, že mezi anime seriály nenajdu nic, co by šlo víc mimo mě než Nagataro... A jak rychle se to změnilo! Nalákalo mě, že to má být mysteriózní sci-fi a podle nejednoho uživatele i dost znepokojivá, tak jsem se na to nadšeně vrhnul... a byl svědkem akční dobrodružné komedie lehce okořeněné sci-fi, aby to mělo nějaký look a zíral, jak moc mě tu jednotlivé aspekty míjí. Ústřední hrdinové bez pořádného charakteru, ale zato s cool účesy, nadpřirozenou silou při bojích (tihle dva tak jednoduše přeperou pět nabušených chlapů? A ještě je zkopou ve vzduchu? Come on...) a holka je tu dost rychle nahá, jen bradavky jí vidět nejsou. Do toho neustálý humor a vtípky, což bych do určité míry chápal, v temných dobách je přirozené si ji zjemnit, ale tady co chvíli padne nějaká hláška, až to naprosto ničí jakoukoli možnost vybudovat silnou atmosféru, natož znepokojivou. Slabý úvod, který jakoby nedokázal nabídnout nic do budoucna, než to, že se ti zvenku potkají s těmi ze školy. A co se školy týče, je jasné, že tam bude něco špatně, ale i tam je situace klidná a natolik zjemněná, že z toho opět nemám nic. A ty slibované potvory jsou zatím jen jedna přerostlá vrána a taky je to dost generické postapo klišé. Zase budu za blbce, že tak vysoce hodnocený seriál nejsem schopný zbožňovat, ale jestli z toho nebude víc, než cool seriál pro současné teenagery, tak u toho dlouho nevydržím. 2* ()