Pěkně daleko

• Nemecko Faraway

Máma od rodiny vyrazí na jeden z chorvatských ostrovů, kde zdědila dům. Na téhle spontánní výpravě pak znovu najde radost ze života a možná i novou lásku. (Netflix)

quokam

Netflixovsky putovni serial po romantickych mistech sveta tentokrate zavital do Chorvatska. A i kdyz je ramec pribehu stale stejny ( zklamana zena z rozvinute zeme si jede vycistit hlavu do nejake tramtarie, kde se zamiluje do mistniho domorodce, na prvni pohled neandrtalce, ale ten pohled samo mate), tak tentokrate vysledek neni az tak zoufale marny, jako v predchozich dilech. Osvezujicim dojmem pusobila uz hlavni hrdinka, na romantickou komedii opravdu netypicky fenotyp zeny. Chorvatsko a chorvatstina pusobi sexy, hlavni muzsky hrdina uveritelne, chemie v ustredni dvojici take. Herci hrajou uvolnene, jakoby pro vastni radost, strojenost zde vymizela. Dockame se i povinne lesby, tentokrate ani moc nerusi, nepusobi sablonovite ani prvoplanove kycovite. V pribehu nesedi snad jen nenadaly prijezd dcery a katarze manzela, oboji pusobilo umele a prvopanove. Ale jinak vybornych 7/10. Update 20012024 muj maly oscar pro díla poprvé viděna v roce 2023: udilím cenu za nejlepsiho herce v hlavni komedialni roli pro Gorana B. ()

zorrra

Pekný, oddychový film. Áno,ma to klasické klišé,vieme,čo bude nasledovať,ale no a čoooo!?! Má to good feeling,zasmiala som sa,otrasná nemčina,klasické netflixacke zápletky a postavy,ale i skvelá hudba a postačujúca stopáž. Prečo by to nemohlo byť kľudne aj za 4*? 😃 ()

pupidup

za mě 50% .. celkem příjemná, chvílemi nudná oddechovka s krásnými výhledy z ostrova. Nesmí chybět naprosto zbytečně zmíněná - dcera lesba. Netflix nezklamal! :D ()

patto

Dnes chce každý ohúrenie, čaká lobotómiu mozgu od filmu a zabúda sa o čo vlastne ide a prečo kedysi vznikli. K tomu sa pridá každí domáci filmový krytik na Čsfd a potom hodnotenie tak vypadá. Ak máte radi zabavenie pri rozumne (nesílene) natočenom filme "na nedeľný večer" o vzťahoch s prvkami romantiky, komédie, drámy so štipkou drsného života, otvorte chipsy, pukance, pohár vínka a smelo do toho. Za mňa so ženou splnil čo mal na výbornú 75% ***** (hodnotenie v čase písania príspevku smutných 58%) ()

Linn

Pokud hledáte sofistikovaný film s nepředvídatelným dějem, asi se vůbec nedostanete do tohoto žánru. A pokud tu jste, pak opravdu nevím, proč sem lezete.Pokud hledáte neoriginální děj s peckovními exteriéry, příjemnou atmosférou a tu a tam překvapivým prvkem jako je třeba hlavní herečka, prvky kultury různých národů, či bravůrně zahraná proměna hlavních postav, tak to tady najdete na 100%.Tak není to film, který by člověk chtěl vidět pozítří znovu, ale v rámci žánru mi přijde docela milý a originální. ()