Jaroslav (Miroslav Donutil) rozumí lidem, jejich potřebám a možná dokáže porozumět i věcem mimo chápání ostatních. Po smrti ženy se ale stal trochu zatrpklým podivínem, v jehož podnikání s léčivými bylinami mu pomáhá jeho dcera Klára. Jeho schopnosti mu pomáhají v odhalování záhadných starých tajemství – ať už jde o milovanou osobu, která se i po své smrti snaží zůstat se svými blízkými, rodinu pronásledovanou krutou chybou z minulosti nebo starý dům, který nese prokletí. Oproti Jaroslavovi je Petr (Martin Donutil) veselý a vtipný sympaťák, tak trochu fanda Jaroslava ještě z dob jeho největší slávy. Je nadšený, chce se od Jaroslava učit. Při pátrání přichází s různými teoriemi, má přehled o starých legendách. I když je k němu Jaroslav skeptický, doplňují se a tvoří vyrovnaný tým vyšetřovatelů nadpřirozena – mluvky a mlčenlivého bručouna. Jejich klienty jsou lidé, do jejíž životů nečekaně zasáhne nadpřirozeno. Oba se potkávají s nevysvětlitelnými silami kolem nás, s nedůvěrou ostatních, ale především s temnými stíny minulosti u klientů samotných. Největší nebezpečí totiž nečíhá v nadpřirozenu, ale právě v lidech. (TV Nova)