V čase mezi druhým a třetím Rockym natočil Sylvester Stallone akční pecku, která je svým tématem terorismu žhavě aktuální právě v těchto dnech. Deke DaSilva (Sylvester Stallone) a Matthew Fox (Billy Dee Williams) jsou partnery u newyorské policie a hlavní náplní jejich práce je potulovat se v převlecích po nocích jako návnada pro drobné násilníky a zlodějíčky, které pak společně nepříliš vybíravým způsobem lapají. Velmi brzy se však mají střetnout se zločincem daleko většího formátu. Jmenuje se Wulfgar a na scénu vstupuje bezcitným teroristickým útokem na londýnský obchodní dům. Zatímco Interpol školí oba svérázné policisty, aby dokázali proti Wulfgarovi účinně zasáhnout, terorista zajme jako rukojmí skupinu zástupců OSN. Je třeba zasáhnout a DaSilva s parťákem jdou do akce. (Řitka video)

choze

Dlouho jsem to měl zaškatulkované jako nezajímavé, málo akční béčko natočené sice v osmdesátkách, ale stylem zaseklé ve špinavých a syrových sedmdesátkách, z jejichž slavných kriminálek nemálo čerpá. Zabordelený, studený a nehostinný New York, serpicovsky zarostlý Sly a zápletka o dvou fízlech, kteří podobně jako v o deset let starší Francouzské spojce prohánějí v hnusných ulicích spodinu, dokud se nedostanou k velké rybě - teroristovi, který ohrožuje a vydírá jejich město (a la záporáci Drsného Harryho). Až s odstupem času jsem to docenil jako solidní městský akčňák, který mě sice zrovna akcí moc nenadchnul a hrdinové se nejednou zachovají idiotsky (pronásledování na diskotéce a vzápětí v metru), ale líbily se mi kulisy špinavého velkoměsta, vztah DaSilvy a jeho protiteristického mentora, čerstvé téma terorismu a záporák Vulfgar, inspirovaný skutečným teroristou Carlosem aka Šakalem a charizmaticky zahraný v Americe debutujícím Hauerem. Sly si odehraje svoje ve své typické roli "nezabíjím, dokud mě nepřitlačíte ke zdi" (viz. o rok mladší Rambo), ale jeho spojení s Williamsem nefunguje, protože se scénář víc nevěnuje Williamsově postavě a vztahu obou parťáků. Solidní film - spolu s Frankenheimerovou Černou nedělí jeden z prvních filmů o terorismu v USA - který bohužel propadl jako jakýkoliv Slyův film z té doby, co se nejmenoval Rocky nebo Rambo. Ve stejném roce vzniklo i ještě mnohem sedmdesátkovější a vynikající policejní drama Pevnost Apačů v Bronxu s Newmanem, ale to kopalo jiným směrem. Distribuce u nás: Fine Production. ()

jojinecko

V podstate celkom podarená šedá, temná, "špinavá" old school kriminálka s fúzatým Slyom, ktorý je celkom sympatický a oproti iným svojim hrdinom aj "skutočný" a uveriteľný. Veľká škoda tých posledných 10 minút, kde už je to značne nelogické a doslova pritiahnuté za vlasy aj na pomery béčka a 80´tych rokov:) ()

Chrustyn

Osmdesátkový akčňák líznutý sedmdesátkovými kriminálkami. Nejedná se o špatný snímek jen se až moc násilně snaží tvářit maximálně realisticky ale vůbec se mu to nedaří ať už ze strany herecké tak režijní. Stallone se nejspíš snaží alespoň vypadat jako Pacino v "Serpicovi", když už tak nedokáže hrát a Rutger Hauer i když má patent na padouchy, tak zde se moc nepředvedl a převážně ke konci vypadá jak záporák z nějakého trapného kriminálního seriálu. Na akčňák je zde málo akce a na kriminálku je film plný nelogičností. A s koncem si také mohli tvůrci poradit lépe. Po právu zapomenutý snímek. ()

otík

Těžko říct, kde televize Nova vyhrabala tento postarší Stallonovský snímek, ale musím jí vystřihnout velkou poklonu. Na obrazovky totiž přivedla Stallona v podobě pro mnohé jeho fanoušky neznámé. Zahrál si řadového new-yorkského policistu, který je společně se svým kolegou vybrán do týmu, který musí odhalit nebezpečného teroristu z Evropy. Jsme svědky mnoha honiček, klasického pátrání i pár pořádných výbuchů. Nevím, co se komu na tomto filmu nelíbí. Podle mého názoru tady Sly ukázal, že je schopen zahrát bez větších potíží i roli obyčejného člověka, který má své klady i zápory. Milý Sylvestře - tady jsi u mně opravdu zabodoval. ()

mysiak

V čase mezi druhým a třetím Rockym natočil Sylvester Stallone akční pecku...určite to nie je akčná pecka to je za prvé...je to iba prostoduché video béčko v ktorom vyzerá Sly ako stroskotanec...a Rutger Hauer nevyužíva svoj diabolský potenciál...téma terorizmu aktuálne v dnešných dňoch?...hmm no keď myslíte...nečakal som nič svetoborné, ale predsa Sly na obale sľuboval aspoň lepší film ako toto.... ()

• Tento film vydělal 14 905 000 dolarů. (McLushi)
  • Film kvôli prístupnosti prešiel úpravou v strižni. Necenzurovanej verzie sa nedočká ani 19.7.2016, kedy vychádza prvýkrát na blu-ray nosiči. (Paldiny)