Igor (Alexej Serebrjakov) prichádza do svojej rodnej dediny v tajge, kde odvlečie aj svojho syna, narkomana Vovku (Vsevolod Volodin), u ktorého všetky pokusy o liečbu už zlyhali. Vovka čoskoro začne pociťovať abstinenčné príznaky, no Igor je odhodlaný svojho syna „zlomiť“ a zachrániť ho pred závislosťou. Medzitým však v tajge vypukne medzi vlkmi epidémia besnoty. Infikovaní vlci sú čoraz zúrivejší a i to najmenšie uhryznutie prináša istú smrť. Zúfalý otec sa tak ocitne v dvojitom boji: proti vlastnému synovi, ktorému chce pomôcť, a spolu niekoľkými miestnymi obyvateľmi v snahe ubrániť sa besnej svorke, ale aj najnebezpečnejšiemu predátorovi lesa... Inšpirované skutočnými udalosťami. (Arsenal83)

fhe_verdict

Jaj ze boze, strach veliky, prisli Turci na Poniky. To je taka slovenska basen z ktorej kazdy vie len tuto vetu. Zmysel sa da pochopit, nieco velmi zle sa deje. Pozrel som si dnes film Besenstvo-Besnota-Vzteklina. A aj ked ma nizke hodnotenie na CSFD, tak mal som indicie, ze to nie je zly film. A naozaj. Velmi napadity pribeh, kazda postava sa spravala normalne ako sa od nej dalo cakat. Natocene to je remeselne velmi zrucne a u mna si urcite zasluzi 4 hviezdy. Este podotykam, ze to nie je ziaden horor alebo vyvrazdovacka ako som sa mohol docitat v hodnoteniach, ale vyborna drama zo zamrznuteho sveta. A pacil sa mi pribeh o krysach a heroinovej vode …………………………………………………………………………………………………………………………………………….. A teda preco sa deje nieco velmi zle? Nuz hodnotenie tu je dnes 61 percent a na ruskom csfd (kinopoisk) 6,9 a to Rusi inak prisne hodnotia filmy. Rozmyslam, ze cim to je. Pozrel som si hodnotenie a vybral tych co to oznacili ako odpad. A pozrel si ci tak hodnotia vsetko a vzdy a ono nie. Len sa im prestali pacit ruske filmy. Zo dna na den. Ten den je asi jasny, zaciatok konfliktu na Ukrajine. A prask!!! Nejaky Culter Marcel Medved zo Slovenska si vtedy za jeden den pozrel 8 ruskych filmov a vsetky boli odpad. https://www.csfd.cz/uzivatel/86897-culter/hodnoceni/?sort=rating&origin=137 A dalsiemu Slovakovi aegonyu, ktoremu sa dovtedy ruske filmy pacili sa odvtedy kazdy dalsi rusky film zdal odpad https://www.csfd.cz/uzivatel/563504-aegony/hodnoceni/?origin=137. Prosim netahajte vase nazorove presvedcenie do hodnotenia filmov. Najdite si ine „bojisko“. A napriek tomu, ze je spolocnost krajne polarizovana tak verte, ze nic na svete nie je take cierno-biele ako to vyzera vo vasej bubline. ()