Oasiseu

Južná Kórea, 2023, 16 h (Minutáž: 60 min)

V 80. letech 20. století procházela Jižní Korea politickými změnami, které vedly ke zmatkům a sociálním nepokojům. V malém městečku v provincii Jeolla se dva přátelé, Doo-hak Lee (Dong-yoon Jang) a Cheol-woong Choi (Young Woo Chu), snaží proplout střední školou a dospíváním. Jejich životy se však navždy změní, když na jejich školu přestoupí Jung-shin Oh (In-ah Seol), dívka ze Soulu. (mikki089)

ainny

I když seriál nepatří mezi hitovky, pro mě je tím, na který se nezapomíná. Tolik mi připomínal Inspiring Generation. Dějem ani tak ne, spíš provedením a chvílemi i kamerou. Ani jeden z kluků nebyl typickým kladným hrdinou. Oba měli své silné i slabé chvilky a na konci se člověk musel zamyslet nad tím, který z nich vlastně dostal od života po čuni víc. Skvělá kamera, nádherné OST a propracovanost postav mi kazily snad jenom neherecké výkony některých členů Doo Hakovy bandy. To bych zahrála líp snad i já. Ale jako celek se seriál vymyká korejské klasice a hlavní postavy jsou napsané opravdu skvěle. Bavilo mě to od začátku až do konce. České titulky. ()

Gada

Místy smutné, emotivní, dojemné, ale vlastně krásné. V seriálu najdete lásku, nenávist, pomstu, politiku, akční scény a záporáky opravdu s velkým "Z". Děj je zajímavý, plný zvratů a spletitých zápletek doplněný výbornou hudbou. Příběh hlavních hrdinů ukazoval jak může být život krutý. Z historického hlediska (seriál se odehrává v 80.-90. letech v Jižní Koreji) bylo zajímavé až frustrující slyšet slova jako sluha, otrok, pán. Herecké výkony velmi dobré. Dong - yoon Jang se stává mým oblíbencem. Přiznám se, že jsem pár scén probrečela. 1* ubírám za konec, ale určitě se časem  podívám znovu. ()