Den & Noc

Krátkometrážny / Animovaný
USA, 2010, 6 min

Réžia:

Teddy Newton

Když se Den, radostný chlapík, setká s Nocí, cizinkou jasně temnějších nálad, přeskakují jiskry! Den a Noc se zpočátku jeden druhého bojí a mají k sobě nedůvěru a rychle si jeden druhého znepřátelí. Ale jak začínají poznávat jedinečné kvality toho druhého, docházejí k závěru, že každý z nich nabízí odlišný pohled na stejný svět. Přátelství jim oběma pomůže objevit zatím nepoznané. (HBO GO)

Kobitch

Jaké to je, když se poprvé potkají dvě naprosto rozdílné entity, jakými jsou den a noc? Pan Den i pan Noc jsou ve filmu ztvárněni ve formě dvou človíčků, jimiž prosvítá právě to, čím jsou definování: slunečním svitem, nebo černočernou tmou. A je to velmi kreativní a velmi zábavné! První nesmělé oťukávání a zjišťování svých rozdílů se překlopí v závod a skoro i bitvu o to, kdo toho může nabídnout více. A na konci samozřejmě s poznáním, že jeden bez druhého nemůžou existovat. Film je určen pro 3D a mám pocit, že by mu to ve třech rozměrech velmi slušelo. I ve 2D jsem si ale film velmi užil, výtvarná stránka i poselství se mi líbily. [Oscary 2010] ()

VUCAKO

Na prvni shlédnutí (předfilm v kině) mě to nijak zvlášť nenadchlo, geometrické hrátky jsou pro matematika nebo člověka s větší geometrickou představivostí celkem běžné (a výborné ročníkové projekty na FAMU mívají lepší nápady).. Musel bych si to pustit podruhé. ()

zurivymlok

Velmi pěkně udělané, ale zbytečně dlouhé. To co začínalo jako hravá roztomilost s narůstající stopáží přináší jen nudu. Přesto se jednalo o zajímavý nápad, a proto si myslím, že 80 % bude spravedlivé ohodnocení. ()

Mirešák

Tak tohle je jednoznačně nejoriginálnější animovaný kraťas. Už nápad porovnávat den a noc na různých místech je fajn, pak se k tomu přidají dva 2D animovaní panďulácové a zabalí se to do jakéhosi předvádění se s pěkným vyvrcholením. A aby toho nebylo málo, tak snad všechny zvuky, které produkují ty dvě potvůrky, vydává ve skutečnosti jejich pozadí. ()

Sadova302b50

Vtipně zabalený, v milém nevšedním kabátku jeden kapánek otřelý nápad. Sice se s představou dokonalého superdne a supernoci míjím, ale to vůbec nevadí. 80% ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky