Loto

• Gruzínsko Lotto
všetky plagáty
Mysteriózny / Dráma
Gruzínsko / Litva, 2023, 84 min

Na dvorku tvarovaném jako komorní jeviště hrají ženy loto. Hra, v níž úspěch závisí na náhodně tažených číslech, připomíná v této labutí písni gruzínského režiséra Khalvashiho sám život. Zdá se, že se v přímořském městě zastavil čas. Ze zvolna plynoucích lyrických miniatur ale nečekaně vyvstává drama, v němž jde o všechno – alespoň pro jednoho beznadějně zamilovaného teenagera. (Letní filmová škola)

Yuri69

Jednoduchá komorní mozaika, která ale zároveň zajímavým způsobem drží diváka v očekávání. A to navzdory prvnímu dojmu dějové pomalosti a jeho zasazení do předem ohraničených mantinelů. ČB kamera s citem pro detail výsledný dojem umocňuje. ()

Blackmonster

Lotto je velmi alternativní film, který nemá klasický děj. Spíš se jedná o jednotlivé episody, vykreslující osudy lidí, bydlících ve stejné čtvrti. Příběhy jsou částečně provázané, často jsou to však jen náznaky a člověk může mít pocit, že mu něco uniká. K Lottu bych nepřistupoval příliš racionálně, bral bych ho tak, jak se ukazuje a nesnažil bych se číst mezi řádky. Sám jsem ho viděl kolem jedné hodiny ranní a musím říct, že to byl neobvykle příjemný zážitek. Komukoliv, kdo by tento film chtěl vidět, doporučuji to samé. :) ()