The Plot to Kill My Mother

(TV film)
všetky plagáty

Ajajaj – dvě čárky! Mladá žena (Leigh Truant) zírá na pozitivní těhotenský test, ale než byste řekli švec, vletí do bytu federálové a ji i jejího partnera Lorenza Russa (Jorge Molina) seberou.  Po 21 letech je z dívky dospělá žena Teresa Madison (Vanessa Burns) a vychovává dcerku Elenu (Romy Weltman) s falešnou identitou v rámci programu ochrany svědků. Dívka studuje a o ničem neví. Pak Tereza přes varování detektiva Cartera (Milton Barnes) odjede ke své nemocné matce a někdo ji hbitě zaškrtí ze zadního sedadla jejího auta.  Elena se teď postupně dozvídá, že její otec Lorenzo je kriminálník a její matka proti němu svědčila, Dívka ale odmítne novou falešnou identitu a rozhodne se hledat svou babičku Sofii (Amanda Smith) a vraha své matky. Mezitím se někdo vloupá do jejího bytu a je jasné, že hledání matčina vraha bude nebezpečné. Podaří se dívce přežít další útoky a přijít na to, proč musela její matka zemřít? Je za tím Lorenzo a opravdu se snaží zabít teď vlastní dceru? Nebo je to ještě trochu jinak? (Peabody)

silentname

Podobne ako pri "Betrayed By My Bridesmaidby som povedal, že tu máme ďalší TV thriller, ktorý je veľmi čitateľný a predvídateľný a starý. Na druhú stranu ale platí, že "The Plot To Kill My Mother" je napísané aspoň o trochu lepšie, postavy sú o niečo zaujímavejšie a minimálne sa dočkáme jedného celkom okey zvratu. A aspoň nám svojim názvom nespoiluje všetko, čo chce ukryť. V princípe však veľa z toho nemá žiadny väčší význam pre film, nakoľko aj tak viete jeho tajomstvá celkom rýchlo odhaliť a okrem toho pointa celého filmu je tak vysoko banálna, že to zabíja väčšinu jeho atmosféry. Beriem starú dobrú pomstu, no tá by mala mať podľa mňa zaujímavejší dôvod než to čo sa dozvieme tu. Nebyť faktu, že herci sú tu podľa mňa celkom schopní a je tu niekoľko lepších momentiek, tak by to bolo na podobnej úrovni ako "Dear Diary I Died". Je to TV film, takže som nič extra neočakával, no mohol sa film aspoň trošku viac snažiť niečo dosiahnuť. Hodnotenie: C ()