silentname

"At Midnight" je podľa mňa dokopy len jedno obrovské prevarené klišé. Filmy tohto typu nájdete na Hallmarku a pôsobia uveriteľne. Stačilo mi vidieť kostýmy našich hercov, s ktorými sa im podario natočiť filmovú sériu o superhrdinoch, ktorá bola nominovaná na Oscara (jo... snívajte ďalej), aby som vedel, že toto veľké kvality nepoberie. Možno by to až tak nevadilo, keby bol film reálne aspoň trochu vtipný, no dokopy je len neskutočne nudný, pretože na nás lepší klišé za klišé. Najhoršie je, že len za účelom, aby sme tu mali klišé. Nikam s tým dokopy nesmeruje, nič nemá reálnu chuť a viete odhadnúť úplne všetko čo sa stane aj ako to dopadne. Je tu pár momentov, kde som mal pocit, že film mal dobrý nápad, no dokopy to s ním nepotiahol tam, kam mohol. Ideálny príklad je v závere, kde Alejandro chce dať Sophie svoj ohromný monológ, ktorým si ju má získať späť. Nebudem hovoriť, čo sa stane, no spôsob akým je tá scénka uchopená a reakcie jednotlivých postáv sú tak hlúpe a nerealistické, že to vytiahne z toho všetok potenciál, ktorý scénka v sebe mala. Je to klišé a nuda a predvídateľné od A do Zet a neprináša absolútne nič nové. Radšej by som si pozrel nejaký vianočný Hallmark film. Ten má aspoň nejaký ten šarm. Tu nie je ani len to. Hodnotenie: D ()