Svět už dávno není tím, čím býval. Mrtví vstávají z hrobů a prochází ulicemi. Živí nemají jedinou naději na poklidný život. Film nám ukazuje život malého městečka napadeného neznámou civilizací z jiného světa. Drsný svět lidí, kteří byli v nesprávný čas na nesprávném místě. Naši dva hrdinové – Roderick a Kirill – se vydávají vstříc děsivému neznámu a téměř jisté smrti, aby zachránili sebe i své blízké. Jen ten, kdo získá Zlatou kouli – předmět plnící všechna přání, má naději na nový život. Film je značně inspirován stejnojmennou knihou bratří Strugačských. (GejmiCZE)

Ssoumess

Velice povedená lyrická adaptace. Měl jsem strach, že "neznalec" nemusí děj plně pochopit, ale od tří lidi, kteří nikdy nečetli knihu a neviděli film, mam potvrzeno, že to tak není. S prakticky nulovým rozpočtem natočit takový biják je hodno obdivu. Jediná moje připomínka se týká zóny... Ta byla prostě moc velká, hezká a hlavně moc bezpečná:) ()

• Celý štáb byl tvořen studenty odborných středních škol a gymnázií. (GejmiCZE)
  • Jakub Zelinka, představitel Rodericka Shoehardta, byl obsazen týden před prvním natáčecím dnem. (GejmiCZE)