Život skromného čínského kováře Yuna (Lo Meng) s mimořádnými bojovými schopnostmi se změní poté, co se ve vesnici zaplete s místními zloději do soubojů na život a na smrt. Yun se pokouší vyhledat šermíře Qiu Zi Yu (Phillip Kwok), který je již v důchodu. Potřebuje totiž najít sedm smrtelných dýk, aby svému pánovi pomohl najít ztracený cenný nefrit.  Šermíř Qiu mu ale nechce pomoci. Mladý Yun je tajemným šermířem varován, že jeho pán má s vzácným nefritem nekalé úmysly. (Epistemolog)

Epistemolog

Hlavní role Phillip Kwok s dvěmy nunčaky! Zvučné obsazení i souboje paráda, ale z úřadujícího Phillipa Kwoka opravdu nejdou spustit oči. Jeho skillu, akrobacii i technice se nikdo ze zúčastněných nemůže rovnat. Jeho souboj s nunčaky proti Li Yi Minové přesile má několik minut, takže nejde jen o nějáký laciný stuntí štěk. ()

Modiwish

Film nabitý hvězdami té doby měli zřejmě navodit záruku kvality. Bohužel platí pravý opak. Asi bych začal jednotlivými postavami. Vím, že logiku, nebo nějaký hlubší smysl nelze v těchto filmech hledat, ale tady mi vadilo hned několik věci, ale to bych spoiloval. Však když se kouknete, tak sami zjistíte. Dalším bodem jsou souboje, které jsou rozsety od začátku, až do konce, ale ta největší frekvence se nachází v poslední půl hodině, kde jsem se tetelil blahem, kolik krásných soubojů tu je. Co bych určitě vytknul je jejich občasná těžkopádnost. Od Venoms jsme zvyklí na akrobatické kreace, ale zde jaksi potlačili své "přednosti" a bojojovalo se spíš "na zemi". Film neskončil u mě nijak slavně. 3* čistě za souboje a občasnou originalitu a napětí. ()