She diao ying xiong chuan xu ji

• Hongkong 射鵰英雄傳續集 (viac)

Modiwish

Na již druhý díl v pořadí ze série o Brave Archer si Chah Cheng vyhranil další 2 hodiny. Příběh navazuje na první díl a naše hrdiny zastihneme na stejném bodě, kde nás minule opustitli. Co hodně filmu uškodilo nebyla délka, ale hodně rozvětvený příběh, spousty vsuvek a odboček od hlavní dějové linie, a ač to nerad říkám, ruku na srdce, právě kvůli tomu film působí v mnoha ohledech nedoženě. A takových případů není málo a Cheng nechal spoustu věcí orevřených (co já vím, možná 3. díl to vše vyjasní a dotáhne). V polovině filmu a ke konci se začnou objevovat další postavy, které mají hrát "velkou" roli ve filmu, což mne trochu mátlo. Prostě film působí, jako by Chen Chang slepil kde co, jen aby film byl hotovej a doplnil to pár diaologama ve smyslu "Já jsem pán XY a znal jsem se s vaším otcem...", nebo taky "Jsem vůdce klanu ... a vaši stoupenci mě okradli a chci se pomstít..." a přitom danou postavu vidíte úplně poprvé. Choreografie soubojů je okořeněna o spoustu efektů a větráků, které tu očividně nechybí. Fu Sheng nepředvede nic moc extra, oproti prvnímu dílu vnímám herecký úpadek a fakt nevím čím to je... Já se už jenom modlím, aby 3. díl byl zase tak dobrý, jako první, vše vyjasnil a uzavřel některé dějové linie, ať to nepůsobí tak nedotaženě. ()

Epistemolog

Když už nic, tak finální fight Fu Sheng vs Lo Mang se povedl. Veliké překvapení se koná v hlavní roli s usměvavou kopretinou Nau Nau, která sice točila od dětských let, ale svou kariéru zakončila již ve třetím pokračování The Brave Archer 3 (1981). Na kmotra Cheh Changa dost nezvyklé, nedával příliš prostor ženským rolím. Do The Brave Archer 2 (1978) dosadil až příliš velký počet zvučných jmen, krom Venomů zaujme i mladičká Kara Hui. ()